تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


بهره‌برداری از ورودی جدید دومین ایستگاه عمیق خط ۷ متروی تهران
تاريخ خبر: يکشنبه، 9 بهمن 1401 ساعت: 09:06

 به گزارش گروه حمل و نقل عمومی و شهری تهرانی نیوز، ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت، با صرف هزینه‌ای در حدود ۸۰ میلیارد تومان، در ضلع شمال شرقی میدان توحید بزودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مهندس محمود یوسفی مجری خط ۷ مترو با اعلام مطلب فوق گفت: ایستگاه مدافعان سلامت با افتتاح ورودی جنوب غربی در ابتدای خیابان ستارخان، خرداد ماه سال ۱۴۰۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفت و اسفند ماه سال گذشته نیز ورودی جنوب شرقی آن در ابتدای خیابان نصرت به روی مردم گشوده شد. در واقع ورودی سوم این ایستگاه یک امکان جدید برای شهروندان است تا از اماکن پرترددی مانند بیمارستان امام خمینی (ره) و نیز ضلع شمال میدان توحید، به شبکه مترو دسترسی پیدا کنند.
 
 مجری خط ۷ با بیان اینکه در تامین تجهیزات ایستگاه مذکور تا حد امکان از تولیدات داخلی در زمینه پله‌های برقی، آسانسور، فن‌های هواساز و ... استفاده شده است، ایستگاه مدافعان سلامت را به دلیل عبور تونل خط ۷ از زیر تونل توحید، دومین ایستگاه عمیق خط ۷ با عمق ۴۶ متر از سطح زمین توصیف کرد.
 
گفتنی است با افتتاح سومین ورودی این ایستگاه پرمسافر در خط مذکور، ۸ رشته پله‌برقی و ۲ دستگاه آسانسور به جمع تجهیزات قبلی ایستگاه مدافعان سلامت افزوده خواهد شد.