تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


سرانجام نصب دستگاه پُز در تاکسی‌ها
تاريخ خبر: شنبه، 8 بهمن 1401 ساعت: 10:08

 به گزارش گروه حمل و نقل عمومی و شهری تهرانی نیوز،رئیس مرکز کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد سرانجام نصب دستگاه‌های کارتخوان در تاکسی توضیحاتی ارائه کرد.

امیر علیپور در مورد پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی و سرانجام نصب دستگاه‌های پُز در تاکسی‌ها، گفت: در مورد نصب کارتخوان در تاکسی‌ها باید عنوان کنم که استفاده از دستگاه‌های پُز برای پرداخت‌های خرد همچون کرایه تاکسی برای شبکه بانکی مفهومی ندارد. چرا که اعداد عمدتا زیر ۲۰ هزار تومان و خرد هستند و نه تنها توجیه اقتصادی ندارد؛ بلکه برای مدیریت شهری نیز توجیه اقتصادی ندارد و تنها به شبکه بانکی فشار می‌آورد.
 
وی با بیان اینکه از دو سال قبل شرایطی در تاکسی‌ها فراهم شده تا مسافران نسبت به پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی اقدام کنند، افزود: بر روی تاکسی‌های شهر تهران بارکدهای دو بعدی پرداخت‌های خرد نصب شده است که ۲۶ مجموعه پرداختی و اپلیکیشن‌ها به این بارکدهای دو بعدی متصل هستند و مسافران می‌توانند با استفاده از تلفن‌های همراهشان کرایه خود را پرداخت کنند.
 
علیپور با بیان اینکه بارکدهای دو بعدی پشت صندلی‌های تاکسی نصب شده بود اما حالا بارکد بر روی برچسب نرخ کرایه در شیشه جلو و در دو گوشه شیشه عقب به خودرو نصب شده است، گفت: نصب دستگاه پُز در تاکسی‌ها برای مسیرهای کوتاه توجیه پذیر نیست و بهترین حالت نصب بر روی تاکسی‌های فرودگاه و راه آهن که مسیر طولانی طی می‌کنند امکانپذیر است و تعدادی از این تاکسی‌ها نیز دستگاه پُز دارند هر چند که تجربه موفقی نیست.