تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


شاخه جنوب‌شرقی بزرگراه یادگار امام(ره) تعیین تکلیف شد
تاريخ خبر: يکشنبه، 12 تير 1401 ساعت: 08:08

 

به گزارش اخبار مناطق 22 گانه تهرانی نیوز، شهردار منطقه ۱۰ گفت: درباره ادامه یادگار امام(ره) در شاخه جنوب شرقی، نتیجه این شد که عرض معبر حدود ۳۰ متر باشد و مشاور نیز کار ترافیکی و مطالعات شهرسازی آن را انجام داده و این محور به طول حدودا ۲ کیلومتر در انتهای خیابان رنجبر نرسیده به خیابان قزوین به اتمام می‌رسد.

رضا شرفی در خصوص آخرین وضعیت شاخه جنوب شرقی بزرگراه یادگار امام(ره) توضیح داد: شاخه جنوب شرقی بزرگراه یادگار امام (ره) تعیین تکلیف شده و نتیجه این شد که عرض معبر حدود ۳۰ متر باشد و مشاور نیز کار ترافیکی و مطالعات شهرسازی آن را انجام داده و این محور به طول حدودا ۲ کیلومتر در انتهای خیابان رنجبر نرسیده به خیابان قزوین به اتمام می‌رسد و به عنوان یک جمع کننده و پخش کننده داخلی محسوب می‌شود. انتظار و درخواست ما این است که به لحاظ شهرسازی بتوانیم پهنه مختلط را برای محور رنجبر در کمیسیون ماده پنج تعریف کنیم‌.

شهردار منطقه ۱۰ با بیان اینکه به این سمت حرکت می‌کنیم که بتوانیم جذابیت را برای محور رنجبر ایجاد و جداره محور و تغییر پهنه آن را مشخص کنیم، عنوان کرد: در این قالب بخش عمده‌ای (حدود ۴ هکتار) از املاک شهروندان که در طرح رنجبر قرار داشتند با این تغییر کارکرد محور و اصلاح معبر از طرح خارج شدند و شهروندان می‌توانند بعد از ابلاغ مصوبه کمیسیون ماده پنج، روی املاک خود اقداماتی مانند اخذ پروانه، بازسازی یا نوسازی را انجام دهند.

شرفی بیان کرد: اگر موفق شویم تا آخر تابستان مصوبه کمیسیون را از مراحل مختلف عبور و فرایند اجرایی را تا دو ماه آماده کنیم، تملک املاک باقیمانده در محور رنجبر را انجام می‌دهیم تا در این محور، ملک تعیین تکلیف نشده‌ای نداشته باشیم.