جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 17 تير 1403     
کوک بایدن ۴ بعدازظهر تمام می‌شود!

 به تازگی شاهد افشاگری‌های تازه ای با محوریت وضعیت وخیم و نه چندان مساعد سلامت جسمی و فکری بایدن به ویژه پس از مناظره اخیرش با ترامپ بوده‌ایم.

 
به گزارش ایسنا،  به نقل از الف؛ مدت زمان زیادی از مناظره جنجالی و پرسر و صدای جو بایدن رئیس جمهور کنونی آمریکا و دونالد ترامپ، سیاستمدار عضو حزب جمهوریخواه و نامزد اصلی این حزب برای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا نمی گذرد. مناظره ای که در قالب آن تا حد زیادی عدم توانایی و سلامت جسمی و فکری جو بایدن آشکار شد و نقدهای جدی به عملکرد او در این رابطه وارد گشت. به طور خاص برخی تحلیلگران این سوال را مطرح می کنند که آیا واقعا بایدن توانایی ادامه دادن به رقابت‌های انتخاباتی و نشستن بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا برای یک دوره چهار ساله دیگر را دارد؟ 
 
او در حین مناظره در چندین نوبت قفل شد و مکث‌های طولانی کرد و مشخص بود که سررشته افکارش را گم کرده است. او حتی گاف‌های کلامی می داد و مثلا از نابود کردن نظام بهداشت و سلامت آمریکا توسط دولتش در بحبوحه پاندمی کرونا خبر داد! این عملکرد ضعف که حتی خودِ بایدن هم به آن اعتراف کرده و گفته است که به شدت در جریان مناظره خواب آلود بوده، سبب شده تا انتقادهای جدی علیه بایدن در آمریکا و حتی در درون حزب دموکرات شکل بگیرد. جیل آبرامسون، سردبیر سابق نیویورک تایمز در گزارشی جنجالی گفته است که "شرم بر تیم مطبوعاتی کاخ سفید که از مدت‌ها قبل از وضعیت وخیم بایدن آگاه بودند اما آن را همه جوره پنهان و لاپوشانی کردند". 
 
اقدامی که آبرامسون می گوید می ترسد با هدف حفظ شانس بایدن جهت رقابت با ترامپ بوده باشد. حرکتی که در نوع خود از نظر روزنامه نگاری و کار رسانه ای یک شکست و ناکامی بزرگ برای تیم مطبوعاتی کاخ سفید است. جالب اینکه حتی به تازگی شاهد هستیم که اسم‌های مختلفی نیز به عنوان افرادی که می توانند به جای بایدن به رقابت با ترامپ بپردازند هم مورد اشاره قرار می گیرند. مثلا عده ای معتقدند که کاملا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا باید وارد رقابت با ترامپ شود و برخی دیگر هم تاکید دارند که میشل اوباما همسر رئیس جمهور اسبق آمریکا باراک اوباما باید وارد گود انتخابات شود. 
 
با این همه، شاید عجیب ترین افشاگری که در مورد وضعیت سلامتی بایدن انجام شده، مربوط به نشریه اینسایدر باشد که در گزارشی تاکید کرده که بایدن فقط از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ بعدازظهر از کارآمدی کافی برای انجام کارهایش برخوردار است و در غیر از این ساعات، هر نوع گافی که فکرش را بکنید می‌دهد! درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: