جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 25 آبان 1402     
شهردار منطقه ۱۶ عنوان کرد
ساخت بوستان و پارکینگ زیرسطحی در زمین ۳۰۰۰ متری «قالیشویی»

 به گزارش اخبار مناطق 22 گانه تهرانی نیوز، شهردار منطقه ۱۶ از احداث بوستان آرمان و پارکینگ زیر سطحی برای حل مشکلات محله جوادیه خبر داد.

محمد امین سالاری پور با بیان اینکه محله جوادیه از نظرسرانه فضای سبز وضعیت مناسبی ندارد؛ بگونه ای که سرانه فضای سبز در این محله کمتر از یک متر است، گفت: زمین ۵۸۰۰ متری موسوم به زمین قالیشویی در این محله وجود داشت که این زمین توسط شهرداری تملک شد و براساس برنامه ریزی های انجام شده در این زمین بوستانی احداث خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه محله جوادیه دارای بافتی فرسوده است و کمبود فضای پارک حاشیه‌ای نیز سبب شد که شاهد معضل نبودن فضایی برای جای پارک خودرو باشیم، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد که حدود ۳۰۰۰ متر از زمین قالیشویی به احداث یک پارکینگ زیرسطحی اختصاص داده شود که فُنداسیون این پارکینگ برای احداث دو طبقه پارکینگ منفی ریخته شده است و مقرر شده در فضای سطحی و روی زمین این پارکینگ نیز سرانه های مورد نیاز یک بوستان همچون اتاق مادر و کودک، زمین بازی، سرویس بهداشتی و... ایجاد شود.
 
شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پروژه پارکینگ زیرسطحی محله جوادیه که در حال حاضر پیشرفت ۵۰ درصدی دارد تا پایان سال افتتاح خواهد شد، افزود: همچنین فضای بوستان نیز در حال تکمیل است؛ بگونه ای که با نصب مبلمان، وسایل بازی و.... این بوستان نیز تا پایان سال مورد افتتاح قرار خواهد گرفت.
 
وی در مورد نام این بوستان نیز گفت: شهرداری منطقه ۱۶ نام آرمان را پیشنهاد داده است اما این پیشنهاد باید از سوی شورای شهر نیز مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: