جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 11 آبان 1402     
معاون شهردار تهران اعلام کرد
رونق ساخت و ساز در تهران تا۳سال آینده

 به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون شهردار تهران با تأکید بر ضرورت توجه به کیفیت ساخت مسکن اعلام کرد که تا ۲ الی ۳ سال آینده رونق ساخت و ساز در تهران به طور مطلوب شکل خواهد گرفت.

مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران با حضور معاون رئیس جمهور، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیرعامل شهر آفتاب، رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک و دیگر مسئولان و فعالان این حوزه و رسانه‌ها برگزار شد.
 
حمیدرضا صارمی در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران گفت: تهران حدود یک میلیون پارسل و حدوداً سه و نیم میلیون واحد مسکونی دارد و اگر در نظر بگیریم عمر ساخت این واحدها ۵۰ سال باشد، حدوداً سالی ۲۰ هزار پروانه ساختمانی باید در تهران صادر شود تا مسکن مورد تقاضا در پایتخت تأمین شود، همچنین به لحاظ مساحت حدود ۳۰ میلیون متر مربع ساخت و ساز باید صورت بگیرد که تهران فرسوده نشود.
 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: مسئله اینجاست که از سال ۱۳۹۲ پاسخی به این فشار تقاضا برای ساخت مسکن داده نشده و در این حوزه رکود وجود داشته که البته در دو سال گذشته وضعیت بهتر شده است. در سال قبل بیش از ۱۰ هزار پروانه ساخت و ساز صادر شد و پیش بینی می‌شود که امسال نیز ۲۰ هزار پروانه صادر شود. این موضوع نشان می‌دهد بازار ساخت و ساز به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور در حال رونق گرفتن است. همانطور که دولت می گوید بسیاری از شاخص‌های اقتصادی متاثر از اقتصاد مسکن است، حتی حدود ۱۵ درصد از اشتغال کشور نیز در بخش مسکن است.
 
وی همچنین ضمن تاکید بر ضرورت توجه به کیفیت ساخت مسکن اعلام کرد که تا ۲ الی ۳ سال آینده رونق ساخت و ساز به طور مطلوب شکل خواهد گرفت.
 
صارمی در خصوص برگزاری نمایشگاه ها در شهر آفتاب نیز گفت: بسیاری از تولید کنندگان درخواست دارند که نمایشگاه‌ها در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران برگزار نشود، چراکه برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب در این مکان موجب قفل شدن بزرگراه چمران و خیابان سئول می شود. طی چند سال گذشته دولت متعهد شد که فقط نمایشگاه‌های فوق تخصصی در سایت سئول برگزار شود.
 
وی افزود: نمایشگاه شهر آفتاب برای برگزاری نمایشگاه های مختلف آماده است، ان‌شاءالله با هم کمک کنیم که این نمایشگاه روز به روز شکل بهتری بگیرد.
 
بیست و هشتمین نمایشگاه کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران توسط انجمن صنفی تولید کنندگان کاشی و سرامیک کشور و با حضور صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه کاشی و سرامیک از ایران و نمایندگان تجاری کشورهای جهان برگزار می‌شود و توانمندی تولیدی، ظرفیت‌های صادراتی و  پیشرفت‌های روز این صنعت معرفی می‌شود.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: