جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 23 آبان 1401     
مترو به مدارس می‌رود

 به گزارش گروه اموزش و فرهنگ سازی تهرانی نیوز، شرکت متروی تهران قصد دارد به منظور آشنایی هرچه بیشتر آینده‌سازان کشور با صنعت ساخت راه‌آهن ریلی زیرزمینی در کلانشهرها، مباحث آموزشی را به میان دانش‌آموزان مدارس پایتخت بیاورد؛ در این زمینه بروشورهای اطلاع‌رسانی و فیلم آموزشی تاریخچه صنعت مترو در کشور نیز تهیه و آماده ارائه به علاقمندان است.

شرکت مترو اعلام کرد که عمر تاسیس شرکت متروی تهران به ۴۷ سال پیش باز می‌گردد اما جریان اصلی احداث آن در پایتخت، به اواخر دهه ۶۰ خورشیدی مربوط می‌شود؛ نخستین ایستگاه‌ها نیز از اواخر سال ۱۳۷۷ مورد بهره‌برداری قرار گرفت اما با این حال هنوز بسیاری از شهروندان از کم و کیف آنچه در این سال‌ها بر صنعت راه‌آهن ریلی زیرزمینی درون شهرهای بزرگ گذشته است، مطلع نیستند.
 
در این زمینه شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) اقدام به تدوین و چاپ کتابچه‌های آموزشی کرده که موضوع اصلی آن، توضیح مهمترین اطلاعات عامه فهم به زبان ساده است. مطالعه این بروشور، علاقمندان را با برخی اطلاعات و واقعیات صنعت ساخت مترو در ایران آشنا می‌کند.
 
 در فاز نخست این طرح اطلاع‌رسانی،۱۰۰ مدرسه انتخاب شده‌اند تا ضمن توزیع کتابچه‌های تولید شده، در صورت تمایل مدیران مدارس پایتخت، نشست‌های آموزشی با پخش فیلم‌های آماده شده و همچنین در صورت امکان، بازدید از برخی کارگاه‌های ساخت ایستگاه‌های مترو برای دانش‌آموزان تدارک دیده شود.
 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: