جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 30 شهريور 1401     
هوای تهران «قابل قبول» است

 به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۳۰ شهریورماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح امروز (۳۰ شهریور) با توجه به وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار دارد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال برقراری وضعیت ناسالم هوا برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد وجود دارد.
 
با کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود و تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن ناشی از افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق خواهد شد. تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش نسبی ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت چهارشنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می‌شود.
 
با توجه به احتمال وزش باد مؤثر تا صبح فردا(۳۱ شهریور) تا حدودی از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد که بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را در پی دارد. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند و با افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق وجود دارد.
 
با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت پنجشنبه، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.
 
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۶ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.
 
گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: