جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 29 شهريور 1401     
رییس شورای شهر تهران: تعداد اتوبوس‌های تهران باید به ۹۰۰۰ دستگاه برسد
تعداد اتوبوس‌های تهران باید به ۹۰۰۰ دستگاه برسد

 به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رییس شورای شهر تهران از ورود تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: برمبنای طرح جامع شهر تهران و بر اساس محاسبات صورت گرفته حداقل اتوبوس‌های شهر تهران باید به عدد ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس برسد.

مهدی چمران در حاشیه برگزاری نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تشریح اقدامات مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گفت: پیش‌بینی شده است که تعدادی اتوبوس اضافه شود که البته این تعداد جوابگو و پاسخگوی شهروندان تهرانی نیست.
 
وی افزود: همچنین بنا بر هماهنگی انجام شده قرار است تا پایان شهریورماه از سوی وزارت کشور تعدادی اتوبوس به شهرداری‌ها واگذار شود که در همین ارتباط نیز تعدادی اتوبوس به شهرداری تهران تحویل خواهد شد.
 
رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این تعداد اتوبوس جوابگوی جابجایی شهروندان تهرانی نیست، گفت: برای آنکه بتوانیم خدمت‌رسانی مناسبی را در حوزه حمل و نقل و جابجایی مسافران داشته باشیم، باید چندین هزار دستگاه اتوبوس به شهر تهران اضافه شود که البته این مسئله برنامه‌ریزی شده است اما قطعاً زمان‌بر خواهد بود.
 
چمران با اشاره به انعقاد قرارداد شهرداری تهران با برخی از شرکت‌های داخلی جهت تامین اتوبوس ادامه داد: این قراردادها به امضا رسیده است و ان‌شاءالله تا پایان سال تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهر تهران اضافه خواهد شد.
 
وی همچنین از ورود اتوبوس‌های دست دوم به ناوگان حمل و نقل شهری اشاره کرد و افزود: این اتوبوس‌ها نیز خریداری شده و شرایط خوبی دارد و آنها نیز وارد این چرخه خواهند شد.
 
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در پایان شورای چهارم نزدیک به ۶۰۰۰ دستگاه اتوبوس به شورای پنجم تحویل داده شد، گفت: این درحالی است که در پایان فعالیت شورای پنجم ۲۰۰۰ اتوبوس به شورای ششم تحویل داده شد.
 
چمران با اشاره به اینکه برمبنای طرح جامع شهر تهران و بر اساس محاسبات صورت گرفته حداقل اتوبوس‌های شهر تهران باید به عدد ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس برسد، اظهار کرد: ما باید بتوانیم برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان تهرانی در بازه زمانی تعیین شده در طرح جامع شهری به این تعداد اتوبوس برسیم.
 
وی با اشاره به اورهال کردن واگن های قطار مترو گفت: این موضوع در حال انجام است که اخیرا نیز با بهره‌برداری از پایانه جدید برای این مسئله؛ روند اورهال کردن قطارها تسریع شده و ان‌شاءالله با تامین لوازم یدکی مورد نیاز و مساعدت شورای شهر تهران این روند شرایط بهتری را پیدا خواهد کرد.
 
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: ان‌شاءالله با اورهال کردن قطارها، خریداری واگن های جدید و ورود اتوبوس‌های جدید وضعیت حمل و نقل پایتخت مناسب خواهد شد.
 
چمران همچنین در واکنش صحبت‌ها و مصاحبه‌ها و بیانیه‌های اخیر اعضای سابق شورای شهر تهران در خصوص مدیریت گذشته و انتقاد به مدیریت فعلی گفت: بنده توصیه خاصی به این دوستان ندارم و آنها نیز نظرشان را گفته‌اند.
 
حق را باید ببینیم و با مسائل دیگر آلوده نکنیم
 
 مهدی چمران همچنین در ابتدای نودو دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت سالروز اربعین حسینی به ابعاد واقعه بزرگ پیاده روی اربعین به تعبیر مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرد و گفت: چند روزی بیشتر از حرکت معجزه گون اربعین حسینی نگذشته که خوشبختانه امسال بعد از ۲ سال دوری و تعطیلی بخاطر شرایط کرونایی شاهد برگزاری باشکوه ترین راهپیمایی اربعین حسینی از سوی مسلمین بویژه حضور مردم شریف ایران اسلامی در این رویداد بودیم که درنهایت به یک اجتماع بزرگ و میلیونی انجامید.
 
وی به ابعاد پرشکوه این راهپیمایی معجزه گون اشاره کرد و افزود: همه مردم،هیات ها، موکب ها و دستگاه ها در خدمت رسانی در این امر توانستند  تلاش کردند تا مقدمات حضور ۲۱ میلیون نفری زوار عتبات را فراهم کنند تا با این اقدام بزرگترین حرکت جهانی را شاهد باشیم از این رو از خداوند منان خواستاریم تا به همه کسانی که در این راه تلاش کردند اجر کامل و جزیل عطا کند.
 
چمران ادامه داد: امیدواریم تا همیشه این توفیق باشد تا در این حرکت های زیبای اینگونه شرکت کنیم و بتوانیم نشان دهیم که اسلام و مسلمین زنده هستند، اگرچه بسیاری در تلاشند تا با حمله و دستاویز قرار دادن مسائلی ابعاد این حرکت بزرگ دیده نشود و سعی دارند تا با رفتار تفرقه افکنانه پوششی برای چنین حرکت معجزه گون باشند.
 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: