جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 28 شهريور 1401     
معاون سازمان شهرداریها و دهیاریها خبر داد:
نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه ون فرسوده با تسهیلات دولتی

 به گزارش گروه حمل و نقل عمومی و شهری تهرانی نیوز، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه ون فرسوده با اعطای تسهیلات دولتی از طریق تولیدکنندگان داخلی خبر داد.

 مسعود نصرتی با بیان خبر فوق افزود: ون های فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری به سن فرسودگی رسیده اند و بیش از ۱۳ سال از سن آنها می گذرد و طی این سالها نوسازی از سوی شهرداریها صورت نگرفته و وزارت کشور طی ماه های اخیر پیگیری های لازم را در خصوص اجرایی شدن برنامه نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه ون فرسوده با اعطای تسهیلات دولتی از طریق تولیدکنندگان داخلی در دستور کار قرار داد.
 
وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته، این طرح عملیاتی شد و ۱۴ شهریورماه در آیین مرحله نخست واگذاری ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و ماشن آلات عمرانی، خدماتی به شهرداری ها و دهیاری ها در مصلی تهران با حضور وزیر کشور از ون های جدید رونمایی شد که به مرور تحویل شهرداریها می شود.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین از پیگیری های صورت گرفته برای تولید یکهزار دستگاه ون دیگر با تولیدکنندگان داخلی هم خبر داد و گفت: این قرارداد ظرف دو هفته آینده عملیاتی می شود.
 
نصرتی ادامه داد: تامین مالی ون ها بصورت آورده متقاضی و کمک مالی دولت شامل بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت می باشد و همچنین در قبال نوسازی هر ون، باید یک ون فرسوده اسقاط شود که این امر در کاهش آلودگی شهرها و رضایت شهروندان، تاثیر خواهد داشت.
 
 وی اضافه کرد: ون های جدید تحت نظارت شهرداری ها و با اولویت کلانشهرها در خطوط عمومی شهری و حومه پر مسافر فعالیت می کنند و عملکرد آنها از طریق نصب سامانه های هوشمند موقعیت یاب و پرداخت الکترونیک به طور مستمر پایش خواهد شدرج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: