جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 28 شهريور 1401     
جزییات اجرای طرح جدید سازمان پسماند برای نگهداشت و نظافت بهتر پایتخت

 به گزارش اخبار مناطق 22 گانه تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره جزئیات طرح‌های جدید نگهداشت، نظافت و رفت و روب این سازمان توضیحاتی ارائه کرد.

 محمدمهدی عزیزی ضمن اشاره به فعالیت نیروهای خدمات شهری (کارگران نظافت‌ و پاکسازی، رفت و روب و اپراتورهای ماشین‌آلات خدمات شهری) در شهرداری تهران بیان کرد: چند ده هزار مخزن جمع‌آوری پسماند در سطح مناطق ۲۲ گانه پایتخت وجود دارد. 
 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه در شهریورماه جاری، طرح دو هفته‌ای شستشو و همچنین رنگ‌آمیزی مخازن اجرا شده است، گفت: در پایان این طرح نگهداشت، ارزیابی مناطق ۲۲‌گانه صورت خواهد گرفت و نتیجه ارزیابی دراختیار مناطق قرار می‌گیرد.
 
به گفته عزیزی؛ طرح‌های نگهداشت چهارشنبه و پنجشنبه ها با اولویت در مناطقی که پیام‌های بیشتری از سمت ۱۳۷ دارند، برگزار خواهد شد.
 
وی در ادامه از نگاه ویژه سازمان پسماند به نظافت شریان‌های اصلی شهر و معابر بزرگراهی گفت و افزود: اعزام نیروهای پشتیبان در حوزه خدمات شهری یکی دیگر از اقدامات جدید سازمان است. تاکنون در یک ماه گذشته، ۶ منطقه در طرح اعزام نیروهای پشتیبان به صورت ویژه پوشش داده شده‌اند و ضمن کمک به نظافت و پاکسازی این مناطق، مشکلات‌شان در زمینه نگهداشت شهر احصاء شده است. 
 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در ادامه سخنان خود تأکید کرد: اگرچه مسئولیت و وظیفه نگهداری و افزایش خدمات ارائه شده نظیر شستشوی مخازن، رفت و روب و ... برعهده منطقه به عنوان مجموعه عامل و مستقر بشمار می‌رود، اما سازمان مدیریت پسماند به عنوان ناظر عالی، بازدیدهای خود در شیفت عصر را افزایش داده است.
 
عزیزی درباره جریمه پیمانکاران درصورت انجام ندادن وظایف به نحو احسن و در خور شهروندان تهرانی، گفت: در ماه گذشته برخی پیمانکاران حوزه خدمات شهری به خصوص پیمانکاران شستشوی مخازن که دارای نواقصی بودند با جریمه و کسر کار روبرو شدند و قطعاً این روند ادامه خواهد داشت. 
 
۵ هزار مخزن زباله نوسازی و تعمیر می‌شوند
 
وی با بیان اینکه اقدام دیگری که سازمان درحال اجرای آن است، طرح نوسازی و تعمیر مخازن نام دارد، اضافه کرد: ۳ هزار مخزن در راستای این طرح هدف گذاری شده‌اند که از این میان ۲ هزار مخزن درحال تعمیر و یا بهسازی هستند.
 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در ادامه سخنان خود، گفت: این مخازن پس از تعمیر به مناطق تحویل داده می‌شوند، اگرچه تعمیر مخزن هم وظیفه ذاتی مناطق بشمار می‌رود؛ اما برای کمک به نگهداشت مطلوب‌تر شهر، سازمان پسماند به حوزه نوسازی و تعمیر مخازن ورود کرده تا تعمیر و بهسازی نزدیک به ۵ هزار مخزن را در  پاییز به پایان برساند.
 
عزیزی ضمن اشاره به تعریف ساعت کار شیفت عصر در حوزه خدمات شهری، عنوان کرد: مناطق موظف شده‌اند تا در ساعت ۱۷ تا ۲۰ که مخازن بیشتر پر می‌شوند، اکیپ نگهداری ویژه در این راستا اعزام کنند. همچنین همه مخازن در خیابان‌های اصلی شهر باید رنگ آمیزی و کف تراشی شود.
 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود یادآور شد: طرح رنگ‌آمیزی پس از دو هفته اجرا دوباره تمدید خواهد شد تا به صورت مستمر شاهد این طرح باشیم.
 
 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره نظافت بزرگراه‌ها، گفت: همچنین با تاکید معاون خدمات شهری شهرداری تهران و نظارت دقیق سازمان مدیریت پسماند، طرح نظافت ویژه بزرگراه‌ها و معابر اصلی با استفاده از ماشین‌آلات تخصصی و جاروب‌های خودکار از این هفته طی روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته انجام خواهد شد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: