جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 13 مرداد 1401     
آخرین آمار پیش ثبت نام اربعین حسینی

 

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: از تعداد ثبت نام کنندگان ۶۲ درصد آقایان و ۳۸ درصد بانوان می‌باشند که بیشترین درخواست خروج نیز حدود ۶۲ درصد از مرز زمینی مهران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت امروز چهارشنبه در خصوص اقدامات صورت گرفته برای اربعین حسینی در سازمان حج و زیارت گفت: سازمان حج و زیارت به عنوان کمیته ثبت نام و اعزام در ستاد مرکزی اربعین حسینی فعالیت می‌کند و به برنامه ریزی‌های مربوطه می‌پردازد.

وی افزود: عمده وظایف در ذیل کمیته ثبت نام و اعزام شامل؛ مسئولیت ثبت نام متقاضیان، ایجاد زیرساخت‌های نرم افزاری لازم برای ثبت نام متقاضیان و اتصال برخط با سامانه مرتبط، شناسایی شرکت بیمه گر توانمند، عقد قرارداد و نظارت بر عملکرد بیمه گر، نظارت و ارزیابی خدمات بهداشتی و درمانی با همکاری کمیته بهداشت و درمان ایجاد پایگاه‌های راهنمایی زائران و امداد گمشدگان از جمله اقدامات می‌باشد.

معاون امور عتبات عالیات در سازمان حج و زیارت با برشمردن اقدامات در حوزه اربعین حسینی گفت: تشکیل جلسات کمیته ثبت نام و اعزام و برنامه ریزی‌های لازم، شرکت در جلسات کمیته‌های ۱۶ گانه ستاد مرکزی اربعین، آماده سازی سامانه سماح به عنوان نرم افزار جامع و متمرکز ثبت نام متقاضیان تشرف اربعین، هماهنگی با ثبت احوال برای استعلام برخط هویتی متقاضیان، هماهنگی با وزارت بهداشت و وزارت کشور برای استعلام برخط متقاضیان ثبت نام اربعین به لحاظ تعداد واکسیناسیون و پیام برای متقاضیانی که دو دوز واکسن دریافت ننموده‌اند تا نسبت به دریافت واکسن تکمیلی تا زمان ثبت نام قطعی اقدام کنند و اقدام برای پیش ثبت نام از جمله فعالیت‌های انجام شده می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی تصریح کرد: تاریخ پیش ثبت نام نیز از ۱۰ تیرماه در سامانه سماح آغاز شده و تا روز ۱۷ مرداد ماه مطابق دهم محرم ادامه می‌یابد؛ تاکنون نیز بیش از ۹۵۰ هزار نفر در این سامانه نام نویسی کرده‌اند که ثبت نام قطعی متقاضیان نیز بعد از پایان پیش ثبت نام صورت می‌گیرد.

وی افزود: از تعداد ثبت نام کنندگان ۶۲ درصد آقایان و ۳۸ درصد بانوان می‌باشند که بیشترین درخواست خروج نیز حدود ۶۲ درصد از مرز زمینی مهران است که به ترتیب تمایل به خروج از مرز شلمچه با ۲۳ درصد، مرز چذابه ۸ درصد مرز خسروی ۱ درصد و مرز هوایی ۶ درصد است؛ بیشترین ثبت نام کنندگان نیز با ۲۲ درصد از تهران هستند.

معاون امور عتبات عالیات در سازمان حج و زیارت تصریح کرد: برنامه ریزی‌های لازم برای ثبت نام قطعی و سایر اقدامات ذیربط انجام گرفته و بزودی این اقدامات اعلام می‌گردد.