جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 10 مرداد 1401     
مالیات ستانی از خودروهای لوکس بر کنترل بازار خودرو تائیری ندارد

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات ستانی از خودروهای لوکس تاثیری بر قیمت آنها ندارد چراکه این قانون با هدف اصلاح نظام مالیاتی کشور به تصویب رسیده است.

هادی بیگی نژاد با اشاره به هدف مجلس از تصویب قانون مالیات بر خودروهای لوکس اظهار داشت: هدف مجلس از تصویب قانون مالیات بر دارایی از جمله خودروها و خانه های لوکس کنترل بازار خودرو و مسکن نیست بلکه همان طور که در دنیا افراد دارای درآمد بیشتر ملزم به پرداخت مالیات هستند و درآمد افراد مبنای مالیات است مجلس نیز با تصویب این قانون تصمیم به تغییر نظام مالیاتی کشور گرفته است.
 
وی افزود: یکی از روش های سنجش درآمد افراد دارایی های گران قیمت از جمله خانه های مجلل و خودروهای لوکس است که با توجه به بهینه سازی سیستم مالیاتی کشور مالکان خانه ها و خودروهای لوکس و گران قیمت ملزم به پرداخت مالیات بر دارایی خود هستند.
 
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در خصوص خودروهایی که بر اثر تورم به قیمت بیش از یک میلیارد تومان رسیده و اکنون مشمول مالیات شده اند گفت: اینکه تورم باعث افزایش قیمت خودرو شده درست است اما همه افراد جامعه نمی توانند خودرو یک میلیارد تومانی داشته باشند.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص تاثیر مالیات بر قیمت خودروهای لوکس گفت: مالیات ستانی از خودروهای لوکس تاثیری بر قیمت آنها ندارد چراکه این قانون با هدف اصلاح نظام مالیاتی کشور به تصویب رسیده است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: