جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 2 مرداد 1401     
جبران زیان خودروساران برعهده دولت است
حمایت از تامین کنندگان کلیدی عامل سودآوری در ایران خودرو

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر حمایت از تامین کنندگان کلیدی و استفاده از افراد متخصص در فرآیند خرید مواد اولیه و قطعات در زنجیره خودروسازی تاکید کرد.

عبدالناصر درخشان با اشاره به اینکه حمایت از تامین کنندگان کلیدی در فرآیند خرید مواد اولیه و قطعه می تواند هزینه های تولید خودروسازان را تا حد زیادی کاهش دهد،گفت: در زنجیره خودروسازی دنیا مفهومی به نام حمایت از تامین کنندگان کلیدی وجود دارد به این معنا که خودروساز از تامین کنندگان کلیدی مواد اولیه و قطعات خود حمایت مادی و معنوی می کند. ضمن اینکه شرکت های خودروسازی دنیا در فرآیند خرید از افرادی متخصص در این زمینه استفاده می کنند.
 
وی افزود: حال اگر رابطه پایدار و بلند مدتی بین ایران خودرو و تامین کننده کلیدی مواد اولیه و قطعاتش وجود داشته باشد و خرید مواد اولیه و قطعات نیز به متخصصان این حوزه واگذار شود ضمن تامین نیاز این خودروساز، هزینه های خرید کاهش یافته و مواد اولیه و قطعات با قیمتی مناسب از یک تامین کننده خریداری می شود.
 
نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقف تولید سمند و پژو 405 و حرکت ایران خودرو به سمت تولید خودروهای سودده و با کیفیت اظهار داشت: شرکت ایران خودرو برای بهره وری و سوددهی و حفظ بقای خود باید توجهی جدی به موضوع کیفی سازی داشته باشد که در دنیای امروز کیفیت خودرو را مصرف کننده نهایی تعیین می کند. بنابراین اگر این اقدام در جهت جلب رضایتمندی مشتریان باشد قطعا ایران خودرو می تواند در مسیر پیش روی خود موفق عمل کند.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن ابراز مخالفت با قیمت گذاری دستوری در صنعت خودرو بیان کرد: هر کالایی باید بر اساس قیمت تمام شده به فروش برسد اما دولت با قیمت گذاری دستوری موجب زیان دهی ایران خودرو و سایر خودروسازان شده و جبران این زیاندهی طبق ماده 90 اصل 44 قانون تجارت به عهده دولت است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: