جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 12 تير 1401     
چراغ ترافیکی ۲۴ تقاطع شهر ، هوشمند است

 

به گزارش اخبار کلان شهرهای تهرانی نیوز،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: ٢۴تقاطع چراغدار کلان شهر شیراز هوشمند است که زمان بندی آن بر اساس حجم ترافیک انجام می‌شود.

هادی شه دوست شیرازی گفت: طرح چراغ‌های هوشمند با اولویت چهارراه‌های محدوده مرکزی شهر و تقاطعاتی که حجم تردد در آن زیاد است اجرا می‌شود.

او گفت: بزودی چراغ تقاطع‌های پاسداران باهنر شمالی، استقلالسرباز و ساحلیشهید آوینی هوشمند و به مرکز کنترل ترافیک متصل می‌شود.

شه دوست،امکان رصد و برطرف کردن مشکلات در کمترین زمان ممکن از طریق مرکز کنترل ترافیک و زمان بندی چراغ‌ها براساس حجم ترافیک را از مزیت‌های این طرح عنوان و تصریح کرد: آمار چراغ‌های هوشمند ترافیکی تقاطع‌های سطح شهر با اضافه شدن سه تقاطع جدید به ٢۴ تقاطع افزایش می‌یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اینکه مدیریت چراغ‌های هوشمند تقاطع‌ها از طریق مرکز کنترل ترافیک صورت می‌گیرد، گفت: در این مرکز علاوه بر رصد تقاطعات، مدیریت لحظه‌ای ترافیک با استفاده از ابزار‌های نوین، هماهنگی با نهاد‌های متولی در زمان بحران حوادث رانندگی و جمع آوری داده‌ها و اطلاعات ترافیکی از طریق حسگر‌های در سطح شهر نیز به شکل شبانه روزی انجام می‌شود.