جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 22 خرداد 1403     
عضو شورای شهر تهران:
برقی سازی از اتفاقات خوب در دولت شهید آیت الله رئیسی بود

 به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، عضو شورای شهر تهران گفت: برقی سازی یکی از اتفاقات خوب در دولت شهید آیت الله رئیسی بود که شاهد به ثمر رسیدن آن هستیم.

 مهدی اقراریان در دویست و چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: روز گذشته تعدادی از تاکسی‌های برقی به مردم تحویل داده شد و برقی سازی یکی از اتفاقات خوب در دولت شهید رئیسی بود.
 
وی با اشاره به استفاده از ماده ۱۲ قانون برای کاهش مصرف سوخت گفت: تقاضای ما این است که دولت با توجه به شرایط رانندگان تاکسی به این موضوع توجه داشته باشد. تاکسی‌های تحویل داده شده هیچ ارتباطی با قرارداد چین ندارد و وزارت صمت در مسیر نوسازی ناوگان فرسوده این اقدام را انجام می‌دهد که البته شهرهای بزرگ در اولویت هستند.
 
اقراریان ادامه داد: این موضوع در ادوار گذشته نیز دنبال می‌شد و روند آن در این دوره نیز دنبال می‌شود. مصوبه شورا در خصوص قرارداد چین هنوز در فرمانداری تهران و هیئت تطبیق مورد اعلام نظر قرار نگرفته و نقص مدارک وجود دارد.
 
وی با تأکید بر اینکه هزینه هر خودروی برقی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است، افزود: ۳۰۰ میلیون تومان شهرداری، ۶۰۰ میلیون تومان را شرکت‌ها و مابقی را رانندگان پرداخت می کنند که هزینه بالایی است. ضمن اینکه هزینه اسقاط خودروهای فرسوده باید پرداخت شود و اگر این موضوع لحاظ نشود رانندگان با چالش جدی مواجه خواهند شد.
 
اقراریان با تأکید بر اینکه از ۳۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه ۱۸ میلیون تومان هزینه تسهیلات است و با ۱۲ میلیون تومان در تهران نمی‌توان زندگی کرد، گفت: امیدواریم در این مسیر درگیر امور تبلیغاتی نشویم و شاهد تحول در این زمینه باشیم و از همکاران در معاونت حمل و نقل و سازمان تاکسیرانی تقدیر می‌کنیم.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: