جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 29 آبان 1402     
تکمیل نواقص ۳ ایستگاه خط ۳ مترو با تامین منابع مالی پله برقی

 به گزارش گروه حمل و نقل عمومی و شهری تهرانی نیوز، مجری خط ۳ متروی تهران گفت: در صورت تامین منابع مالی و طی شدن فرآیند خریداری، حمل و نصب پله‌های برقی، نواقص ۳ ایستگاه از خط ۳ شبکه متروی تهران برطرف خواهد شد؛ این ایستگاهها شامل ایستگاه سهروردی، ایستگاه خواجه عبدا... انصاری و ایستگاه میرزای شیرازی هستند.

مهندس آزاد اکبری با اعلام مطلب فوق افزود: روند رفع نقایص خط ۳ به مرور زمان و طبق برنامه‌ای که براساس نحوه تامین منابع مالی تنظیم شده است، در حال انجام بوده و امیدواریم طی امسال و سال آینده، بخش عمده‌ای از عملیات تکمیلی این خط به سرانجام برسد.
 
وی در ادامه به مسأله تأمین پله‌های برقی اشاره کرد و گفت: در صورتی که پله‌های برقی مورد نیاز ۳ ایستگاه در حال بهره‌برداری خط ۳ مترو خریداری و به محل ایستگاهها حمل شود، امکان ایجاد دسترسی از سالن بلیت فروشی ایستگاه میرزای شیرازی به سکوی سوار و پیاده‌شدن مسافران خط ۳ فراهم می‌شود. همچنین تکمیل ورودی شمالی ایستگاه سهروردی و نیز ایجاد یک ورودی جدید برای ایستگاه خواجه عبدا... انصاری در برنامه کاری این خط قرار دارد که به این ترتیب ایستگاه سهروردی در سال جاری و ایستگاه خواجه عبدا... انصاری در سال آینده صاحب ورودی‌های دوم خواهند شد.
 
مجری خط ۳ در پایان صحبت‌های خود گفت: در ماههای باقی‌مانده از سال ۱۴۰۲ هواساز ایستگاه هروی و دو هواکش میان تونلی در خط ۳ مترو را راه‌اندازی خواهیم کرد. ضمن اینکه سعی داریم سیستم اسکادای کل خط ۳ و همچنین تاسیسات زهکش محدوده بزرگراه شهید صیاد شیرازی را نیز کامل کرده و به امکانات موجود این خط اضافه کنیم تا کیفیت بهره‌برداری از ایستگاه‌های خط ۳ مترو بیش از پیش ارتقاء یافته و به سطح استانداردهای مورد نظر برسد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: