جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 30 شهريور 1401     
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران تاکید کرد
ضرورت همکاری بیشتر نمایندگان کلانشهرها برای حل مشکلات زیست‌محیطی

 به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران مباحث آموزش را در کنار مسائل مدیریتی دارای اهمیت دانست و اظهار کرد: از نمایندگان کلانشهرها انتظار تعامل با کمیته تخصصی را داریم همچنین همکاری شهرداری‌ها و حمایت مجمع کلانشهرها لازم است.

شینا انصاری در نهمین نشست کمیته تخصصی محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران که با هدف انتقال تجربیات، هماهنگی و مشارکت در مسائل محیط زیستی امروز در شهرداری تهران برگزار شد درباره کمیته تخصصی محیط زیست مجمع شهرداران گفت: مسائل و معضلات مشابه در کلانشهرها مانند آلودگی‌های هوا، صوتی، کمبود منابع آب و ... وجود دارد. کمیته تخصصی بستری برای گفت وگو میان مدیران و تبادل تجربیات آنان است.
 
وی افزود: این کمیته از سال ۹۷ ذیل کمیته خدمات شهری تشکیل و تلاش بر برگزاری نشست‌های فصلی بود حتی در دوران کرونا نشست‌های فصلی به‌صورت مجازی انجام شد. ابتدا هشت کلانشهر عضو این کمیته بودند که اکنون افزایش یافته و  به ۲۰ کلانشهر رسیده است.
 
به گفته انصاری موضوعات روز مانند سیلاب‌های شهری، ارزیابی اثرات زیست‌محیطی، کرونا و محیط زیست شهری، آلودگی هوا، پایش‌های شهری و ... در دستورکار کمیته است.
 
انصاری تاکید کرد: اخیرا تقویت ساختار محیط زیست کلانشهرها مورد بحث بوده است. با توجه به فرابخشی بودن موضوعات زیست محیطی تلاش شده در قالب ۲۰ ساختار منسجم در کلانشهرها، توجه به محیط زیست تقویت شود.
 
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران مباحث آموزش را در کنار مسائل مدیریتی دارای اهمیت دانست و اظهار کرد: از نمایندگان کلانشهرها انتظار تعامل با کمیته تخصصی را داریم همچنین همکاری شهرداری‌ها و حمایت مجمع کلانشهرها لازم است.
 
وی با اشاره به آلودگی هوای پاییز و زمستان گفت: این موضوع فرابخشی است و بیش از ۲۰ دستگاه متولی آن هستند.
 
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران افزود: قوانین مرتبط با شهرداری‌ها احصا شده و تلاش بر جلوگیری از آسیب‌های محیط زیستی و طرح قوانین بالادستی است.
 
انصاری در پایان به تلاش به منظور راه‌اندازی وبسایت مستقل برای پروژه های کاربردی در حوزه محیط زیست اشاره کرد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: