جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 13 مرداد 1401     
تنفس هوای مطلوب برای تهرانی‌ها در شش روز متوالی

 به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۱۳مردادماه) کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل‌ قبول قرار دارد و تهران برای ششمین روز متوالی است که این شرایط را تجربه می‌کند.

 بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آلاینده شاخص، هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۶ و کیفیت هوای در وضعیت قابل‌ قبول است.
 
 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار داشت.
 
غلظت آلاینده‌ها در ساعت ۱۹ روز چهارشنبه (۱۲ مردادماه) افزایش یافت و به عدد ۱۱۸ رسید و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت، اما در ساعت ۲۰ دوباره به عدد ۹۸ کاهش یافت و در وضعیت قابل‌ قبول قرار گرفت. این وضعیت تاکنون ادامه داشته‌است.
 
گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: