جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۱۵ درصد میزان گرد و غبارو ۳۵ درصد خسارت ناشی از گرد و غبار از اراضی کشاورزی نشات می‌گیرد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،‌ میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۴ آذر) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. سازمان هواشناسی نیز از تداوم آلودگی هوا طی دو روز آینده در شهرهای صنعتی خبر داده است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۳ آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا آلودگی هوا طی دو روز آینده در کلانشهرها تداوم دارد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، در حالی که بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۲ آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد که آلودگی هوا نقاط مختلف کشور را در بر گرفته است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه ناوگان شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم‌ترین ناوگان‌های حمل و نقل بار و کالای درون‌شهری پایتخت را در اختیار دارد، گفت: شرکت ملی پست در تهران، بالغ بر ۱۳۵۰ نامه‌رسان دارد که با استفاده از موتورسیکلت بنزینی و با متوسط پیمایش روزانه حدود ۴۰ کیلومتر، حجم قابل توجهی از محموله‌های خُرد پستی را در سطح شهر جابه‌جا می‌کنند.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۱ آذرماه) در وضعیت نارنجی قرار دارد.

به گزارش اخبار مناطق 22 گانه تهرانی نیوز، در حاشیه مانور برف روبی در منطقه ۳ مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران بر آمادگی مناطق ۲۲ گانه پایتخت در زمان بارش برف تأکید کرد و گفت: شیوه جدید در برف روبی با هدف حفظ محیط زیست در دست بررسی است. حمید جوانی در حاشیه مانور برف روبی شهرداری منطقه ۳ که با حضور علیرضا جعفری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، حلیا سادات حسینی مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، رضا رحمانی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران و رضا محمدی مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران برگزار شد، گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و برف گیری این منطقه و لزوم آمادگی در زمان بارش برف، هر ساله آمادگی های لازم را در این زمینه با ادوات و تجهیزات آموزش می دهیم و تمرین می کنیم تا در مواقع مورد نیاز بتوانیم با کیفیت مناسبی به شهروندان خدمات رسانی کنیم. در این زمینه حمایت مناسبی از شهرداری تهران انجام شده و امکانات لازم در اختیار منطقه قرار گرفته است. وی افزود: تجربه خوبی را سال گذشته در زمینه برف و تعداد دفعات بارش داشتیم و ۹ برف سنگین و نسبتا سنگین را تجربه کردیم. برای امسال با افزایش ۳۰۰ کارگر خدمات شهری تعداد این نیروها به یکهزار نفر رسیده است. همچنین۱۵۰ دستگاه سبک و سنگین داریم که ۲۳ دستگاه تخصصی از طرف سازمان پسماند در اختیار منطقه ۳ قرار گرفته است و ۸۴ دستگاه عمومی نیز برای نقاط ویژه در اختیار منطقه قرار گرفته است و آمادگی لازم مانند هر سال در منطقه وجود دارد. وی درباره شیوه برف روبی و امکان استفاده از طرح های جدید در این موضوع نیز گفت: با توجه به اینکه هنوز طرح جدیدی جایگزین نشده و با توجه به لغزندگی و شیب معابر منطقه، سعی می کنیم با استفاده از شن مخصوص، لغزندگی را به حداقل برسانیم، چرا که این شن آسیب زیست محیطی کمتری دارد. هزار تن شن مخصوص برای امسال تهیه کردیم که در صورت نیاز به میزان آن اضافه خواهیم کرد. در ادامه این مراسم علیرضا جعفری، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران نیز در جمع خبرنگاران گفت: سازمان هواشناسی برای امسال پیش بینی بارش‌های خوبی را داشته است. با توجه به تأکید شهردار تهران مبنی بر ارائه خدمات مناسب به شهروندان در زمان بارش برف و لزوم آمادگی برای بارش ها، مناطق ۲۲ گانه با همکاری سازمان پسماند و تهیه ماشین آلات تخصصی این آمادگی را دارد تا در زمان برف خدمات لازم را به شهروندان با استفاده از ماشین آلات تخصصی سازمان پسماند و ماشین آلات مربوط به پیمانکاران اقدامات لازم را انجام دهند. وی در خصوص استفاده از شیوه جدید در برف روبی با هدف حفظ محیط زیست، گفت: شیوه جدیدی در دست بررسی است که توسط معاونت خدمات شهری اعلام خواهد شد؛ اما سعی می کنیم از شن پاشی برای برف روبی استفاده کنیم تا آسیب کمتری به لحاظ زیست محیطی داشته باشیم. ۳۸۰ دستگاه برف روبی تخصصی در کنار ماشین آلات عمومی برف روبی در سطح مناطق ۲۲ گانه در اختیار داریم.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، شاخص کیفیت هوای تهران برای دومین روز متوالی در وضعیت قابل قبول قرار دارد

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز،رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه ۶۰ درصد آلایندگی هوای تهران مربوط به صنایع متحرک و وسایل نقلیه شخصی است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (8 آذرماه) در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (7 آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ارتباط تنگاتنگ حوزه اجرایی و علمی - تخصصی استفاده از فناوری‌های سبز را در مدیریت منابع آلاینده و کاهش مشکلات محیط زیستی مورد تاکید قرار داد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۶ آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت: متاسفانه تمایل به نگهداری از حیوانات وحشی افزایش یافته است. در این شرابط فرهنگسازی نسبت به خودداری از این کار بیش از پیش احساس می شود.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، میانگین کیفیت هوای پایتخت امروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و براین اساس به بیماران قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان توصیه می‌شود از انجام فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۴ آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: از ابتدای آذر ماه ساعت کاری کلیه مراکز معاینه فنی سبک و سنگین به مدت یک ساعت افزایش و مراکز از ساعت ۷ صبح الی ۱۸ آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز،مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی جزئیات قرارداد احداث زباله سوز ۶۰۰۰ تنی را تشریح کرد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۲ آذر) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: آبان‌ ماه سال جاری در شرایطی به پایان رسید که شاخص کیفیت هوا در شهر تهران طی ۱۴ روز (۴۷ درصد روزها) بالاتر از حد مجاز قرار گرفت، به‌گونه‌ای که طی هشت ماه گذشته، پس از تیر ماه با ۱۹ روز فراتر از حد سلامت، آبان دومین ماه آلوده سال جاری بود.