جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، تالاب انزلی که یکی از جاذبه‌های زیست‌محیطی شمال کشور است که در دهه‌های اخیر با مشکلات متعددی مانند ورود آلودگی‌ها، هجوم سنبل آبی و افزایش حجم رسوبات مواجه بوده است. با توجه به اهمیت تالاب انزلی و ضرورت احیای آن، این موضوع در دستور کار دولت سیزدهم نیز قرار گرفته است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک موقتی در نیمه‌جنوبی و نواحی غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۹مردادماه) در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز،افغانستان در سال‌های اخیر با انسداد بندهای خاکی روی رودخانه هیرمند، راه ورود آب به ‌هامون را بسته و موجب خشکسالی بخشی از مناطق ایران شده است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران صاف تاکمی ابری و همراه با وزش باد و در ارتفاعات استان افزایش ابر و رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز،بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(۱۸ مردادماه) شهر اصفهان آلودگی هوا را با وضعیت بسیار ناسالم تجربه کرده است. کیفیت هوای چهار کلان‌شهر نیز در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران،آسمانی ابری و همراه با فعالیت سامانه بارشی و رگبار پراکنده در مناطق شمالی و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نواحی جنوب غربی پیش‌بینی ‌می‌شود.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر روی عدد ۷۹ یعنی بازه قابل قبول قرار دارد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران در بعضی ساعات رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۱۳مردادماه) کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل‌ قبول قرار دارد و تهران برای ششمین روز متوالی است که این شرایط را تجربه می‌کند.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران،وضعیت جوی استان تهران همراه با تداوم فعالیت سامانه بارشی و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، رانش زمین بر اثر وقوع سیلاب در زمینهای زراعی در بخش فسارود داراب تشدید شده است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، سرپرست مرکزملی هوا وتغییر اقلیم گفت: سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس وظایف قانونی خود در ماده ۲ قانون هوای پاک، وظایف نظارتی و مکاتبات خود را انجام داده و گزارش آن را هم به نهادهای بالادست ارایه کرده است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌ وحش ضمن اشاره به احتمال باردار شدن «ایران» - یوزپلنگ ماده پارک ملی توران- در فصل جفت‌گیری امسال از وضعیت نسبتا پایدار «پیروز» - توله یوز- در سه ماهگی خبر داد البته تا شش ماهگی نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم فعالیت سامانه موسمی در ۱۰ استان طی امروز خبر داد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۱۰مردادماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل‌ قبول قرار دارد.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، تداوم فعالیت سامانه بارشی ودر بعضی ساعات آسمان نیمه ابری همراه با رگبار و رعد و برق وگاهی وزش باد شدید با خیزش موقت گردوخاک بخصوص در غرب و نیمه‌جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه آلودگی هوای پایتخت طی هفت روز هفته اول مرداد فراتر از حد مجاز بود، گفت: بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش، کیفیت هوای تهران در هفته اول مرداد، شش روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز در شرایط ناسالم برای همه شهروندان قرار داشت.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، شتاب عملیات لایروبی کانال‌های آبرسان خلیج گرگان هرچند امیدها به حفظ وضعیت کمی آب این پهنه آبی را بیشتر کرد اما استمرار ورود فاضلاب ده‎ها شهر و روستای پیرامونی این اکوسیستم آبی بر نگرانی بومیان و علاقه‌مندان به طبیعت افزوده و احیا و پویایی این زیستگاه را با تردید روبرو کرده است.

به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین مقدار بارش در ایستگاه ژئوفیزیک تهران با ۳۵.۸ میلیمتر ثبت شد.