جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران اقدامات سازمان نوسازی در راستای تسهیل خانه دار شدن تهرانی ها را برشمرد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از تولید و پخش حدود ۹۰۰ هزار تن آسفالت در سطح معابر بزرگراهی و غیر بزرگراهی شهر تهران خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: امسال ۱۸ تقاطع برنامه‌ریزی شده که تقاطع شقایق به ایثارگران امروز افتتاح شد و تقاطع‌های دیگر به تناسب از ماه آینده طبق برنامه تحویل شهروندان خواهد شد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، فرماندار تهران از الکترونیکی شدن صدور پروانه ساختمانی در روستاهای حریم تهران در آینده نزدیک با هدف ایجاد شفافیت در فرآیند قانونی صدور مجوزات و پروانه‌های ساخت و ساز روستایی و نظارت بیشتر بر عملکرد دهیاریها خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، در حال حاضر ۲۰ هزار و ۲۴۸ واحد مسکونی در شهرهای جدید آماده بهره‌برداری است که از جمله این افتتاحات می‌توان به ۱۰ هزار واحد در پردیس، ۲۸۰۳ واحد در پرند، ۲۴۰۰ واحد در گلبهار و ۱۴۷۲ واحد در مهستان (هشتگرد) اشاره کرد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، طرح «کلید به کلید» با هدف معاوضه خانه‌های فرسوده واقع در بافت‌های فرسوده با آپارتمان نوساز در قالب بسته تشویقی وزارت راه و شهرسازی به مرحله‌ی اجرا درآمده است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، از پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه اتصال طرفین بزرگراه آیت‌الله سعیدی خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از پیشرفت ۳۷ درصدی پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه های نواب-تندگویان خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، به مناسبت هفته دولت بیش از ۱۰ هزار طرح عمرانی و اشتغالزایی روستایی کشور با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و مسئولین استان البرز در شهرستان طالقان افتتاح شد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، محله‌های قدیمی شهرها در روزگار نه چندان دور از وجهه و اعتبار برخوردار بودند که به تدریج با فرسودگی این مناطق جریان زندگی نیز در آن کمرنگ شد؛ دولت سیزدهم در تلاش است تا سالیانه ۱۰۰ هزار واحد را در بافت‌های فرسوده نوسازی کند که سال گذشته به عدد ۶۵ هزار واحد رسید و امسال نیز نوسازی در چهار ماهه ابتدایی ۴۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: کیفیت و رعایت الزامات فنی و اجرایی عملیات آسفالتی در سطح معابر شهری تهران مهمترین دغدغه حوزه معاونت فنی و عمرانی بوده و یک اصل اساسی است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، شرکت عمران شهر جدید پرند به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در این شهر هشدار داد چنان‌چه دو قسط از آورده خود را واریز نکنند از این طرح حذف می‌شوند.

به گزارش گروه عمراه شهری تهرانی نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر هزینه ساخت هر متر مربع از واحدهای نهضت ملی مسکن ۷.۵ تا ۸ میلیون تومان است که به این رقم هزینه‌های آماده سازی و محوطه سازی نیز اضافه می‌شود.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، در حال حاضر ۱۴۶ هزار واحد در بافت‌های فرسوده به مرحله‌ی ساخت رسیده و در هفته دولت ۱۰ هزار واحدِ نوسازی شده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش گروه عمراش شهری تهرانی نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا کنون ۱۴۶ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده به مرحله‌ ساخت رسیده و آمار نشان می‌دهد پس از ۹ سال به بالاترین میزان صدور پروانه در بافت‌های فرسوده رسیده‌ایم.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در شهر تهران از مهر سال گذشته تا تیرماه امسال که اجرای بسته تشویقی ۱۹‌بندی نوسازی بافت‌های فرسوده آغاز شده، صدور پروانه‌های ساختمانی ۲۰۰ درصد رشد داشته‌ و آمار از حضور گسترده انبوه‌سازان در بافت‌های فرسوده حکایت دارد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، تاکنون برای ۳۲ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید پرند، زمین تأمین شده و مدیرعامل شرکت عمران این شهر وعده داده تا پایان سال جاری ۷۰۰۰ واحد افتتاح شود.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز،مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه برای فروش متری مسکن در بورس همه موارد لازم انجام شده است، گفت: برای عرضه مسکن در بورس باید یک بخشنامه یا دستورالعمل از سمت سازمان بورس ابلاغ شود.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، از اتمام عملیات پایش مکانیزه معابر بزرگراهی و خطوط اتوبوس تندرو در پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، در حال حاضر ۳۳ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن تخصیص یافته، اما در بعضی استان‌ها به دلیل توپوگرافی و اراضی کشاورزی، تامین زمین به کندی صورت می‌گیرد. در مواردی مثل شهر جدید پرند نیز تعداد متقاضیان بیش از چهار برابر واحدهای اجرا شده است.