جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، گفت: معارض خط لوله گاز ۲۰ اینچ، از مسیر توسعه پروژه احداث مسیر کندروی شمالی بزرگراه آزادگان برطرف شد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، تا قبل از پایان دولت گذشته قرار بود سه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری که دو مورد آن در لرستان و یکی در آذربایجان شرقی است افتتاح شود اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده و مجددا وعده‌ی افتتاح هر سه پروژه به سال آینده موکول شده است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استانهای البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد و از فروردین سال آینده کارهای ساخت آنها آغاز خواهد شد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، شهردار منطقه یک گفت: شهرداری تهران و همه معاونان و مدیران هدف‌شان تعامل، همکاری، تسهیل فرآیندها است تا امکان فعالیت سازندگان در شهر تهران بیشتر فراهم شود.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در دهه فجر پروژه‌های مختلفی شامل مدرسه، مسجد، درمانگاه، تاسیسات شهری و ۲۰ هزار واحد مسکن مهر را در شهرهای جدید از جمله پردیس، پرند و هشتگرد افتتاح می‌کنیم.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، طرح نهضت ملی مسکن با روی کار آمدن وزیر جدید وارد مرحله‌ی تازه‌ای شده است. واگذاری زمین برای ساخت واحدهای خودمالکی، استفاده از ظرفیت بخش‌های خصوصی و دولتی، فروش زمین به صورت اقساطی به سازندگان، استفاده از طرح‌های ابتکاری در استان‌ها و فراخوان به بانک‌ها برای ورود جدی‌تر به این پروژه از مهم‌ترین راهکارها برای تسریع آن است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، عضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازان می‌گوید: دولت سیزدهم در قالب طرح نهضت ملی مسکن اراده‌ خود را بر ساخت مسکن و نوسازی بافت‌های فرسوده نشان داده اما می‌بینیم که برخی دستگاه‌های زیرمجموعه و شهرداری‌ها کلاف نوسازی و بهسازی را دچار درهم‌تنیدگی کرده‌اند و بسته‌های تشویقی که برخی شرکت‌های دولتی ارایه می‌کنند موثر نبوده است؛ راهکار این است که پنج طبقه در بافت را از هزینه‌های صدور پروانه معاف کنند تا نوسازی سرعت بگیرد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز،درحالی‌که اخیرا یکی از نمایندگان مجلس موضوع پیشنهاد افزایش وام ساخت مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان را مطرح کرده، بررسی‌ها نشان می‌دهد که جدیدترین درخواست وزارت راه و شهرسازی از شورای پول و اعتبار، رسیدن سقف وام واحدهای نهضت ملی مسکن به ۵۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، گفت: عملیات مرمت روکش آسفالت بزرگراه آزادگان، به صورت مقطعی در حال اجرا است و به یکسال زمان نیاز دارد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، تا کنون ۸۰۵ هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در بانک مسکن افتتاح حساب کرده، حدود ۵۱۰ هزار واحد به مرحله‌ی تعریف پروژه رسیده و قرارداد پرداخت وام ۲۰۴ هزار واحد منعقد شده است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، در راستای طرح نهضت ملی مسکن نخبگان، اخیرا نشست‌هایی بین نمایندگان مجلس و مسئولان بانکی درباره بررسی چگونگی تامین مسکن برای نخبگان و خوابگاه دانشجویان متاهل برگزار شده و در همین راستا امروز تفاهم‌نامه ساخت ۵۶۰ واحد مسکونی برای اعضای هیات علمی یکی از دانشگاه‌ها به امضا رسید.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، ۳۱ایستگاه شتاب ‌نگاری توسط سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران در اطراف پایتخت در حال احداث است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، شهردار منطقه ۱۷ گفت: عملیات اجرایی احداث زیرگذر سواره رو حریم خط راه آهن تهران – تبریز در مراحل پایانی قرار دارد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، رئیس بنیاد مسکن گفت: سال نخست اجرای طرح نهضت ملی مسکن به تامین زیرساخت‌ها و تدوین قوانین سپری شد که هم‌اکنون این برنامه شتاب گرفته و تا پایان سال جاری ۴۸ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان خواهیم داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، شهردار منطقه ۱۰ از آغاز عملیات عمرانی و اجرایی شاخه شرقی بزرگراه یادگار امام خمینی (ره) در خیابان شهید رنجبر در سال آینده خبر داد.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، پیشرفت عملیات اجرایی تراز منهای ۲ زیرگذر چهارراه گلوبندک که وظیفه برقراری ارتباط خیابان های پانزده خرداد شرقی و غربی را بر عهده دارد، از مرز ۹۱ درصد فراتر رفت.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز ، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: در قالب طرح نهضت ملی مسکن ۱۰۳ هزار واحد با اولویت شهرهای کوچک توسط بنیاد در حال اجرا است اما در برخی شهرهای بزرگ هم پروژه‌هایی را در حال ساخت داریم؛ از جمله در بافت فرسوده تهران ۱۱ هزار واحد را می‌سازیم.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: در قالب طرح نهضت ملی مسکن به دو صورت عمل می‌کنیم؛ در مدل اول از طریق پیمانکاری واحدها را می‌سازیم که اصطلاحا به آن پیمان ـ دستمزد می‌گوییم و در بخش دوم به متقاضیان، زمین واگذار می‌کنیم که خانه‌های یک تا سه طبقه احداث می‌کنند.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، با توجه به آماری که اخیرا درباره میزان پیشرفت یکی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن شهر جدید پردیس ارائه شده، از خرداد امسال تا امروز کار خاصی در پروژه ۲۰۴۳ واحدی صورت نگرفته و در مرحله ۴۰ درصد متوقف مانده است.

به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی، جهاد نوسازی که اخیرا تحت عنوان «بم سفیر نوسازی برای ایران قوی» آغاز شده را به تاسی از منویات رهبر انقلاب و همچنین ابتکار و شجاعت مکتب حاج قاسم عنوان کرد.