جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با توجه به توافق بانک مرکزی با وزارت صمت مبنی بر تامین یک میلیارد دلار ارز برای واردات خودروهای برقی گفت: اگر امکان تامین ارز برای واردات خودروهای برقی وجود دارد، با توجه به شرایط فعلی کشور و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار خودرو، دولت باید با تامین ارز، واردات خودروهای بنزینی نو و کارکرده را نیز تسهیل و به رفع نیاز مصرف کنندگان بازار خودرو کمک کند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعرفه بالای واردات خودرو عنوان کرد: سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده به عنوان زیرمجموعه ای از وزارت صمت موظف به تعیین قیمت خودروهای وارداتی به نفع مصرف کننده است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمادگی مجلس برای حمایت از قطعه سازان و خودروسازان داخلی و با بیان اینکه مجلس از هر گونه لوایح پیشنهادی در این زمینه حمایت می کند، عنوان کرد: دولت باید با تشکیل کارگروه اقتصادی با حضور نمایندگانی از وزارت صمت، خودروسازان، مجلس، بانک مرکزی و سایر دستگاه های مربوطه نسبت به اتخاذ سیاست های یکپارچه در راستای حمایت از تولیدات داخل اقدام کند.به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با توجه به موج گسترده انتقادات به تعبیه اگزوز نمایشی در طراحی محصول «ری را برقی« ایران خودرو در شبکه های مجازی داخلی و خارجی عنوان کرد: مجلس به خصوص کمیسیون تخصصی صنایع از تولید هر نوع خودروی برقی در کشور حمایت خواهد کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به موانع رشد تولید خودرو در کشور اظهار داشت: تا زمانی که فاصله معناداری بین قیمت تمام شده تولید و و بازار خودرو وجود دارد افزایش تقاضا و کاهش عرضه امری طبیعی در بازار خودرو خواهد بود.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مشکلات در حوزه خودرو را عامل فرصت طلبی و جولان دلالان در بازار خودرو عنوان و بیان کرد: حاکمیت باید یکبار برای همیشه نسبت به رفع مشکلات در حوزه خودرو که موجب جولان دلالان و فرصت طلبی سودجویان در بازار خودرو شده است، اقدام کند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با واقعی سازی قیمت محصولات جدید ایران خودرو مسیر پرداخت مطالبات زنجیره تامین، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در جهت ارتقای کیفیت محصولات و عرضه خودرو متناسب با سطح نیاز جامعه برای ایران خودرو هموار خواهد شد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف سازمان های نظارتی بر گران فروشی محصولات کرمان موتور اظهار داشت: به رغم اینکه هدف از تولید و یا واردات خودروهای برقی کاهش مصرف سوخت های فسیلی و آلودگی هوا در کشور بوده اما به نظر می رسد هدف کرمان موتور از تولید خودروی برقی با قیمت دو میلیارد و 800 میلیون تومان بیشتر در راستای کسب سودهای کلان و حفظ منافع مالی این شرکت بوده است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، دبیر کمیسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجموع عوامل و مولفه های موثر بر قیمت باید در آنالیز قیمت خودرو لحاظ شود، عنوان کرد: اکنون که واردات خودرو به کشور آزاد شده، نباید این موضوع را در تعیین قیمت خودروهای داخلی نادیده گرفت.به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از کم کاری دولت در واردات خودرو بیان کرد: از دولت محترم انتظار می رود با اجرای قوانین مصوب مجلس هر چه سریع تر نسبت به ساماندهی بازار خودرو را اقدام کند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان شهر به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر واقعی سازی قیمت خودروهای تجاری عنوان کرد: افزایش قیمت هایی که تحت تاثیر حذف برخی خدمات دولتی اتفاق می افتد، گرانی های اجتناب ناپذیر هستند که نمی توان تاثیر آن بر قیمت محصولات خودروسازان تجاری چون بهمن دیزل که از ارز آزاد برای واردات قطعات سی کی دی استفاده می کنند، نادیده گرفت.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر تعیین قیمت نهایی خودروهای وارداتی از سوی وزارت صمت و تسریع فرآیند عرضه این خودروها در بازار تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعلل دولت در تصویب آیین نامه واردات خودروهای کارکرده گفت: چرا مصوبه واردات خودروهای کارکرده که لایحه دولت بوده و آیین نامه آن نیز توسط دولتمردان تنظیم شده است در دستور کار قرار نمی گیرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان شهری تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از تاخیر در اجرای مصوبه واردات خودروهای نو و کارکرده بر لزوم شفاف سازی و پاسخگویی وزارت صمت و دولت در رابطه با علل معطلی این قانون تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های صنایع دفاعی برای رفع مشکلات صنعت خودرو تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان شهری تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی علت تاخیر در اجرای دور جدید فروش یکپارچه خودرو را واقعی سازی قیمت خودرو از سوی وزارت صمت دانست.