جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با اصلاح شیوه فروش خودرو و ایجاد روابط سیستماتیک میان خودروساز و قطعه ساز قیمت خودرو 20 تا 30 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تشریح جزئیات جلسه روز یکشنبه اعضای کمیسیون مجلس با مسؤلان اجرایی وزارت صمت و بانک مرکزی با محوریت بررسی آیین نامه واردات خودرو پرداخت.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات ستانی از خودروهای لوکس تاثیری بر قیمت آنها ندارد چراکه این قانون با هدف اصلاح نظام مالیاتی کشور به تصویب رسیده است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت تمام شده خودروهای داخلی بحث جدی جامعه است و اینکه قیمت‌گذاری بر اساس هر مدلی که انجام شود باید قابل رقابت با معیارهای جهانی باشد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عدم اجرای قانون راننده محور شدن بیمه شخص ثالث از سوی دولت به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید از طریق کمیسیون اصل 90 مجلس پیگیری شود.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر حمایت از تامین کنندگان کلیدی و استفاده از افراد متخصص در فرآیند خرید مواد اولیه و قطعات در زنجیره خودروسازی تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عرضه خودرو در بورس را مناسب‌ترین راهکار در مقطع کنونی در راستای افزایش تولید، ارتقای کیفیت و تولید عبور مستقیم دانست.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به لزوم همکاری صنعت خودرو با شرکت های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها، بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان علم را به میدان آورده و تبدیل به کالا می کنند و اگر دانش تبدیل به کالا و صنعت شود، هم جامعه می تواند رشد و توسعه یابد و هم کیفیت تولیدات افزایش خواهد یافت.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش پلیس در ارتقای فرهنگ ترافیکی و تاثیر آن بر کاهش تصادفات جاده ای عنوان کرد: پلیس با آموزش صحیح قوانین و سخت گیری نسبت به رعایت قوانین و مقررات رانندگی و همچنین برخورد صحیح و به موقع با متخلفان می تواند تا حد زیادی از خطرات احتمالی در جاده ها جلوگیری کند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعرفه و حجم موتور باید تعیین‌کننده قیمت خودروهای وارداتی باشند، بر عملیاتی شدن واردات خودرو تاکید کرد و گفت: بیش از 80 درصد خودروهای وارداتی باید قیمتی کمتر از 30 هزار دلار داشته باشند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، اعضای کمیسیون عمران مجلس در مناطق زلزله زده استان هرمزگان حضور یافتند و از نزدیک در جریان امدادرسانی به زلزله‌زدگان قرار گرفتند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از تجاری سازان برای رشد تولید خودروهای تجاری در کشور عنوان کرد: هر نوع اقدامی از سوی خودروسازان در جهت کمی سازی و کیفی سازی در صنعت خودرو موجب خرسندی مردم است و همه از آن استقبال می کنند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، وزیر صمت به توضیحاتی درباره شرایط حذف قرعه کشی خودرو پرداخت و گفت: : آیین نامه واردات خودرو فردا در جلسه هیأت دولت تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، ،نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس هدف از اجرای طرح ساماندهی صنعت خودرو را رشد کمی و کیفی تولید و حفظ جایگاه صنعت خودرو در منطقه دانست.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکلات صنعت خودرو ماحصل عملکردی 43 ساله است و نمی توان وضعیت فعلی این صنعت را ناشی از عملکرد ده ماهه وزیر صمت دانست.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وزیر صمت تا کنون بهترین سیاست ها را در صنعت خودرو به کارگرفته و برای اجرایی کردن آنها نیاز به زمان دارد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس واردات خودرو عنوان کرد: نجات صنعت خودرو از طریق واردات دیدگاهی نادرست است و با تکیه بر ظرفیت های داخل و تعامل سازنده با دنیا است که می توان در مسیر پیشرفت صنعت خودرو گام برداشت.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع اظهار داشت: وزیر صمت در بحث کنترل قیمت کالاهای صنعتی هم عملکرد قابل قبولی نداشته است و امروز در این حوزه هم گرانی بیداد می‌کند و بازار آن بی‌سرو سامان مانده و از کنترل خارج شده است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر پایین بودن تعرفه واردات قطعات نسبت به تعرفه واردات خودرو تحت شرایطی تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تعرفه واردات خودرو را باید به نحوی تنظیم کند که ضمن انحصارزدایی از صنعت خودرو از قطعه سازان داخل نیز حمایت شود.