جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بورس بهترین بازار برای عرضه خودرو است، گفت: عرضه در بورس به سود مردم، مصرف‌کننده و تولیدکننده است و زمانی که یک تصمیم درست اتخاذ شد، نمی‌بایست با دخالت در آن اختلال ایجاد کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت خصوصی سازی صنعت خودرو عنوان کرد: مادامی که مدیریت صنعت خودرو در اختیار دولت باشد تحول اساسی را در صنعت خودرو شاهد نخواهیم بود.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، ، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی عرضه خودرو در بورس کالا را مهم ترین اقدام مدیرعامل ایران خودرو در یکسال گذشته برشمرد و عنوان کرد: عرضه محصولات ایران خودرو در بورس کالا موجب تعدیل قیمت ها در بازار شده و امیدواریم شرایطی فراهم شود که با عرضه تمامی خودروها در بورس شاهد ثبات در بازار خودرو باشیم.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر ساخت و توسعه خودروهای برقی به منظور رفع معضل آلودگی هوا در کشور تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و خطوط تولید شرکت سایپا ضمن بازدید از نزدیک در جریان فعالیت های این گروه خودروساز قرار گرفتند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرح مالیات بر سفته‌بازی و سوداگری را به عنوان ابزاری برای جلوگیری از فرار مالیاتی عنوان کرد و گفت: بر اساس این طرح از سوداگرانی که با فعالیت‌های سفته بازانه موجب افزایش قیمت خودرو می‌شوند مالیات اخذ خواهد شد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عرضه در بورس را فرصت مناسبی برای ارتقای کیفیت محصولات ایران خودرو دانست و گفت: سرعت ارتقای کیفیت و تنوع محصولات ایران خودرو در حال حاضر در وضعیت مناسبی قرار دارد.

ارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با توجه به رشد روز افزون مصرف سوخت بر ضرورت بهینه سازی مصرف سوخت در کشور تاکید کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، ، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و مجلس شورای اسلامی حذف خودروهای ناقص از فرآیند تولید و تولید خودروهای کامل را به عنوان یکی از اقدامات ایران خودرو ارزشمند و قابل تحسین و در راستای ارتقای کیفیت دانست.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال واردات خودروهای دست دوم سواری به کشور گفت: با هدف حمایت از تولیدات داخلی باید از واردات خودروهای دست دوم به کشور جلوگیری کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بر حمایت نهادهای حاکمیتی، تامین تسهیلات لازم توسط دولت برای تحقق اهداف توسعه ای و خودکفایی در صنعت خودرو تاکید کرد و گفت: دولت برای خودکفایی در صنعت خودروسازی باید با تامین تسهیلات مالی خودروسازان را در طراحی، استانداردسازی و تولید انبوه قطعات کلیدی خودرو کمک کند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص دلایل آلودگی هوا و راهکارهای رفع آن بر ضرورت اجرای مصوبات و تسهیل در شرایط اجرا تاکید کرد و گفت: تمامی برنامه‌ریزی‌ها و تدایبر لازم اندیشیده شده و موانع اجرایی و اشخاصی که نسبت به اجرا اقدام نکرده‌اند، می‌بایست مشخص شوند.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره نگرانی ها نسبت به واردات خودروهای اقتصادی با نرخ فعلی ارز گفت: با توجه به اینکه قیمت خودروهای غیراقتصادی به تناسب رشد نرخ ارز افزایش یافته در نتیجه قیمت خودروهای اقتصادی با نرخ فعلی ارز نیز کمتر از قیمت سایر خودروهای وارداتی تمام خواهد شد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عرضه خودرو در بورس را یکی از بهترین اقداماتی دانست که موجب توقف قیمت‌گذاری دستوری می‌شود و گفت: عرضه در بورس با ایجاد شرایط مناسب برای تولیدکننده و مصرف‌کننده در سهولت خرید خودروی مورد نظر مصرف‌کنندگان با قیمت مناسب موثر است.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف سن فرسودگی از قانون هوای پاک، جایگزینی گواهی معاینه فنی به عنوان معیار اسقاط و برخی راهکارها در راستای رهایی از معضل انباشت خودروهای فرسوده به بیان پاره‌ای از توضیحات پرداخت

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بورس را یک ابزار موثر در شفاف‌سازی قیمت خودرو و قطع دست دلالان از بازار خودرو معرفی کرد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص روند بررسی طرح مالیات بر سوداگری در بازار خودرو و برخی از جزئیات این طرح به بیان توضیحاتی پرداخت.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص موانع پیش روی تولید و افزایش تیراژ در صنعت خودرو به بیان توضیحاتی پرداخت.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از ابلاغ قانون اصلاح ماده 10 قانون ساماندهی صنعت خودرو به دولت و پیشنهاد دولت مبنی بر سقف ارزی 2 میلیارد دلار برای واردات خودرو در لایحه بودجه 1402 خبر داد.

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعتماد به نسل نو و هدایت نقدینگی به سمت تحقیق و توسعه و تولید را از مهم ترین زیرساخت های توسعه صنعت خودرو برشمرد.