تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


کنترل معاینه فنی در ۶۰ نقطه شهر تهران
تاريخ خبر: دوشنبه، 11 آذر 1398 ساعت: 13:01

به گزارش گروه آموزش و فرهنگ سازی تهرانی نیوز، رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا گفت: در مساله آلودگی هوا تمرکز ما روی وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی است.

سرهنگ محمد باقر سلیمی گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تمرکز خود را روی وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی به ویژه کامیون‌ها و خودرو‌های دیزلی گذاشته است و کنترل‌های مربوطه را اعمال می‌کند.

وی از موتورسواران، که تاثیر قابل توجهی در آلودگی هوا دارند، درخواست کرد کمتر از این وسیله استفاده کنند.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا تأکید کرد: شهروندان نیز سفر‌های درون شهری خود را با وسایل نقلیه عمومی انجام دهند تا شاهد کاهش خودرو‌های تک سرنشین در شهر باشیم.

سرهنگ سلیمی گفت: معمولاً فقط در فصل پاییز و زمستان به موضوع آلودگی هوا پرداخته می‌شود و با کاهش آلودگی تقریباً تا سال بعد به فراموشی سپرده می‌شود، اما کلید حل این مشکل بزرگ در مدیریت تقاضای سفر است ما باید سطح سفر‌ها را کاهش و حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم.

وی همچنین استانداردسازی خودرو‌ها و توزیع سوخت استاندارد را از راهکار‌های حل مشکل آلودگی هوای تهران مطرح کرد و افزود: افزایش کیفیت سوخت، توجه به زیرساخت‌های حمل و نقل پاک و حذف سفر‌های زائد با استفاده از بستر فضای مجازی ضروری و البته نیازمند عزم جدی و ملی و تلاش همه دستگاه هاست.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا نقش دولت و بودجه ریزی و ایجاد توسعه متوازن را در حمل و نقل شهری در کاهش آلودگی هوا و اصلاح زیرساخت‌ها مهم برشمرد و گفت: فرهنگ سازی در کنار اطلاع رسانی و آموزشی نیز در این حوزه به شدت ضروری و لازم است.