تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


ارتقای کیفیت زیست شهروندان با آموزش نونهالان آغاز می‌شود
تاريخ خبر: چهارشنبه، 17 مهر 1398 ساعت: 12:10

به گزارش تهرانی نیوز، مراسم تجلیل از ۵۱ اثر برتر اولین دوره مسابقه نقاشی کودکان شهر تهران با موضوع «شهری که من دوست دارم» با حضور شهردار تهران در فرهنگستان هنر برگزار شد.


پیروز حناچی در مراسم اختتامیه نمایشگاه ۱۴۰ اثر برگزیده و تجلیل از ۵۱ اثر برتر این مسابقه، نگاه هنری و هنرمندانه به شهر را موجب شکلگیری زاویه دید متفاوت نسبت به توسعه شهری عنوان و گفت: در آثاری که این دوره از نمایشگاه شرکت کردند، روح شاد بچه‌ها را می‌توان دید؛ ترکیب رنگ و استفاده متنوع از رنگ‌ها همگی نشان دهنده شادی و نشاطی است که در وجود کودکان نهادینه شده است. 

وی ادامه داد: واقعیت این است که بچه‌ها به ظرافت‌ها و ریزه کاری‌هایی توجه می‌کنند که گاه مورد غفلت بزرگسالان قرار می‌گیرد. 

حناچی ضمن تقدیر از توجه شرکت کنندگان این مسابقه به موضوع دوچرخه‌های نارنجی در شهر تصریح کرد: اگر بخواهیم کیفیت زندگی در شهر را ارتقا دهیم باید زمینه های آموزش و گفت و گو را برای کودکان فراهم کنیم؛ چرا که آموزش کودکان و مجاب کردن آن‌ها به افزایش کیفیت زندگی، خانواده را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

 شهردار تهران با بیان اینکه بسیاری از آثار این مسابقه نشان می‌دهند، آن چه به طور معمول به عنوان المان های تهران می شناسیم، در نگاه بچه ها اصلا نشانه های پایتخت محسوب نمی شوند، گفت: به طور مثال، در تعداد کمی از آثار برج میلاد به عنوان المان دیده می‌شد. 

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، حناچی ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این مراسم عنوان کرد: امیدوارم عرصه این رقابت در آینده وسیع‌تر شود. اگر می‌خواهیم نگاه مان نسبت به شهرها عوض شود، باید این ‌روند را از نونهالان آغاز کنیم. البته در این رابطه باید بر تمام گروه‌های سنی تمرکز کنیم.

بنابر این گزارش، در اولین دوره از مسابقه نقاشی کودکان تهران با موضوع «شهری که من دوست دارم» با حضور شهردار تهران از ۵۱ نفر از کودکان تهرانی که آثار آنها حائز رتبه برتر شدند با اهدای مدال برنز، نقره و طلا به همراه لوح تقدیر و جوایز نقدی، تجلیل به عمل آمد.