تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


احداث بوستان زنان در راستای توجه به سلامت زنان است
تاريخ خبر: دوشنبه، 15 مهر 1398 ساعت: 14:20

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: باید در هر منطقه یک بوستان مختص زنان احداث شود تا تمامی زنان شهر بتوانند از این بوستان‌ها بهره برداری کنند.

زهرا صدراعظم نوری در حاشیه افتتاح بوستان مرضیه حدیدچی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: این بوستان در راستای ایجاد عدالت و برقراری امکانات برابر برای تمامی شهروندان، به منظور استفاده زنان و دختران از فضاهای عمومی احداث شده است. به علت ارزش‌هایی که باید در جامعه رعایت شود، زنان با لحاظ شرایطی می توانند از فضاهای عمومی استفاده کنند. این موضوع موجب بروز مشکلات جسمی و تحت تأثیرقرار دادن سلامتی زنان ما می‌شود. به همین علت در  شهرداری تهران براساس سیاست‌های شورای اسلامی شهر تهران مقرر شده که بوستان‌های ویژه زنان در مناطق احداث شود.

وی با اشاره به اینکه زنان می‌توانند آزادانه در این بوستان‌ها به فعالیت ورزشی بپردازند و از نورخورشید برای سلامتی خود استفاده کنند، گفت: با افزایش و توسعه این بوستان‌ها سلامت زنان افزایش پیدا خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: درحال حاضر بوستان مرضیه حدیدچی هشتمین بوستان زنان موجود در تهران است.

به گفته‌ی صدراعظم نوری؛ بوستان مرضیه حدیدچی بزرگ‌ترین بوستان زنان به مساحت 35 هکتار مترمربع است که امروز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: باید با توجه به شرایط مناطق، در هر منطقه یک بوستان مختص زنان احداث شود تا تمامی زنان بتوانند از این بوستان‌ها بهره برداری کنند.

صدراعظم نوری افزود: در بودجه‌ی سال 97 و 98 مصوب شده که کلیه عوارض و جرایمی که از قطع درختان بدست می‌آید، برای تملک باغات و فضاهایی که می‌تواند به کاربری باغات تبدیل پیدا کند تخصیص یابد.

به گفته‌ی این عضو شورای اسلامی شهر تهران برنامه ریزی شده که در مناطق مرکزی و کم برخوردار تهران فضاهایی برای تبدیل به باغ و فضای سبز تملک شود.