تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


افزایش ۵ درصدی سفر‌های تابستانی
تاريخ خبر: شنبه، 30 شهريور 1398 ساعت: 12:11

به گزارش گروه حوادث ترافیکی تهرانی نیوز، رئیس پلیس راهور گفت: تابستان امسال شاهد افزایش ۵ درصدی سفر‌ها بویژه در محور‌های شمالی و شهر‌های زیارتی بودیم.

سردار کمال هادیانفر گفت: در مجموع در تابستان امسال شاهد افزایش 5 درصدی سفرها بودیم که در محورهای شمالی و شهرهای زیارتی 10 تا 15 درصد افزایش سفر داشتیم.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: تا امروز جمعه بخش اعظم مسافران براساس گزارشات مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور که در طول هفته سفر کردند، بازگشتند به طور مثال در محور رشت به قزوین حدود ۱۱ درصد از ترافیک آن باقی مانده است، محور قم به تهران ۸ درصد و محور چالوس به تهران ۱۷ درصد از مسافران سفر خود را به پایان نرساندند.

وی افزود: در جاده هراز بخش زیادی از مسافران سفر‌های تابستانی خود را به پایان رساندند و حدود ۴ درصد از مسافران طی روز‌های آینده از این شهر‌ها بازخواهند گشت.

رئیس پلیس راهور کشور گفت: براساس آمار‌های اولیه متاسفانه در سه ماهه تابستان امسال حدود ۴ هزار و ۳۰۰ نفر از مسافران در جاده‌های کشور بر اثر تصادفات جان باختند و ۱۱۶ هزار نفر نیز مجروح شدند.

سردار هادیانفر افزود: البته این آمار سه ماهه در مقایسه با تابستان سال قبل کاهش محسوس داشته است، اما آمار ۵ ماهه یعنی از اول فروردین تا اول شهریور نشان می‌دهد تعداد جانباختگان ۷ دهم درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود موج بازگشت سفر‌های تابستانی عصر امروز در محور‌های هراز، فیروزکوه و جاده چالوس نسبت به ظهر دیروز با ترافیک بیشتری مواجه شود.

سردار هادیانفر گفت: بنابر تصمیم پلیس راهور از ساعت ۱۷ امروز محور‌های شمالی (هراز و چالوس) به سمت تهران یک طرفه شود.

وی افزود: ۳۹ درصد تصادفات براثر خواب آلودگی و واژگونی بوده است که توصیه می‌شود رانندگان بعد از ۲ ساعت رانندگی یک ربع استراحت نمایند.