تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


آمادگی بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافری برای جابه‌جایی زائران اربعین
تاريخ خبر: يکشنبه، 24 شهريور 1398 ساعت: 11:40

به گزارش اخبار کلان شهر ها تهرانی نیوز، بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافری برای جابه‌جایی مطلوب و ایمن زائران اربعین حسینی (ع) با همه توان اعلام آمادگی کردند.

رؤسای کانون انجمن‌های صنفی حمل و نقل مسافربری و اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری، برای جابه‌جایی مطلوب و ایمن زائران اربعین حسینی (ع) با همه توان و امکانات، اعلام آمادگی کردند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در نشستی که برای هماهنگی و همسویی با نمایندگان انجمن‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای مسافربری در ایام اربعین حسینی برگزار شد، گفت: به منظور ارایه خدمات شایسته به زائران در ایام اربعین حسینی، برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم با همه سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط انجام شده است تا با بسیج تمامی امکانات و ظرفیت‌ها، جابه‌جایی زائران به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

آقای مهران قربانی زمان اجرای طرح جابه‌جایی زائران اربعین حسینی را از ۱۷ مهر تا ۳ آبان سال‌جاری به مدت ۱۷ روز اعلام کرد و افزود: با توجه به روند سفر‌های انجام شده در سال گذشته، به دلیل تقاضای بالای زائران در دوره اوج بازگشت و تعداد مسیر‌های محدود بازگشت از مرز مهران و بازگشایی مرز خسروی، بیشترین بحران در این مرز‌ها پیش‌بینی شده است،

وی گفت: از این‌رو شهر‌های همدان، کرمانشاه و اندیمشک به عنوان شهر‌های پشتیبان، تعیین شده‌اند و زائران ورودی از مرز‌های مهران و خسروی، از پایانه‌های این شهر‌ها به مقاصد شهر‌های دیگر جابه‌جا می‌شوند.

آقای قربانی، همسویی و هماهنگی کانون انجمن‌های صنفی حمل و نقل مسافربری را در اجرای شیوه‌نامه مدیریت حمل و نقل جاده‌ای در ایام اربعین، حائز اهمیت دانست و افزود: تأمین ناوگان مورد نیاز با شرایط تعیین شده در شیوه‌نامه و رعایت ضوابط ایمنی ناوگان و ارایه خدمات مطلوب و مناسب به مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای از جمله مهمترین مواردی است که رؤسای شرکت‌های حمل و نقل مسافربری باید مدنظر قرار داده و از اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

در این نشست، رؤسای کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل و نقل مسافر و اتحادیه شرکت‌های تعاونی مینی‌بوسرانی و سواری کرایه کشور ضمن بیان نظر‌ها و پیشنهاد‌های راهبردی در نظم بخشیدن به جابه‌جایی مسافران در ایام اربعین حسینی، با همه توان و قوا در ارایه خدمات مطلوب به زائران، اعلام آمادگی کردند.