تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


پرداخت تسهیلات حمایتی به رانندگان حمل ونقل درون شهری
تاريخ خبر: شنبه، 22 تير 1398 ساعت: 08:25

 به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز ٬ بر اساس تفاهم نامه میان شرکت خدمات بیمه‌ای سهام عدالت کشور و شهرداری شهرستان آمل پرداخت تسهیلات حمایتی به رانندگان تاکسی این شهرستان آغاز شد.

مدیرعامل شرکت خدمات بیمه‌ای سهام عدالت کشور با بیان اینکه تاکنون حدود ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور به عنوان سهامدار عدالت در کشور وجود دارد گفت: پرداخت‌های سود سهام شرکت‌های واگذارشده اصل ۴۴ به دهک‌های پایین جامعه درچند مرحله پرداخت و با مشخص شدن مراحل بعدی سود سهام سال‌های اخیر نیز به تدریج
به دهک‌های دیگر جامعه نیز پرداخت خواهد شد.
 
عسگر توکلی افزود: شرکت خدمات بیمه‌ای سهام عدالت کشور به همین دلیل برای بهره مندی بیشتر سهامداران، اعطای تسهیلات بدون بهره و ضامن بانکی در قالب طرح «مهر دانا» برای ناوگان حمل ونقل درون شهری کشور، نخستین بار در شهرستان آمل آغاز کرده و حدود ۳ هزار راننده تاکسی، ون و اتوبوس درون شهری این شهرستان از شرایط مناسب پیش بینی شده و حمایتی بهره‌مند خواهند شد.
 
مدیرعامل شرکت خدمات بیمه‌ای سهام عدالت کشور گفت: پس ازشهرستان آمل، تفاهم نامه پرداخت تسهیلات حمایتی به رانندگان حمل و نقل درون شهر‌های در کرج و فریدونکنار نیز بزودی انجام شده و در شهرستان بابل هم فرآیند گفتگو برای امضای تفاهم نامه طرح «مهردانا» درحال اجرا است.
 
مدیرعامل شرکت سهامی بیمه دانا کشور افزود: براساس تفاهم نامه منعقد شده، این شرکت تا سقف ۳۵ میلیون ریال تسهیلات بدون ضامن و مراجعه حضوری به بانک عامل بابت بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و آتش سوزی به همه رانندگان ناوگان حمل و نقل درون شهری پرداخت می‌کند.
 
ابراهیم کاردگر با بیان اینکه دوره بازپرداخت تسهیلات ۱۲ ماه و بدون پیش پرداخت برای حمایت از رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های درون شهری در پی افزایش هزینه‌های جانبی است گفت: به رانندگان اتوبوس‌های درون شهری نیز تا سقف ۶۰ میلیون ریال تسهیلات با شرایط مشابه رانندگان تاکسی پرداخت خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت سهامی بیمه دانا کشور افزود: در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها و دفاتر بیمه، در ارائه خدمات بیمه‌ای به رانندگان، حداقل ۵۰ درصد کل مبلغ بیمه را دریافت و باقیمانده پوشش بیمه‌ای را در چند فقره چک با دوره بازپرداخت یکساله دریافت می‌کنند.
 
کادرگر گفت: شرکت سهامی بیمه دانا با حذف این فرآیند و برای رفاه حال بیمه گذارانی که بخشی از سهامداران شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت را تشکیل می‌دهند، بدون پیش پرداخت و مراجعه حضوری به بانک و ارائه ضامن اصل تسهیلات را دریافت کرده و کارمزدی هم در دوره بازپرداخت یکساله پرداخت نخواهد شد.