تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SHAHRDARINEWS.COM


تیراندازی مرگبار در کالیفرنیا
تاريخ خبر: يکشنبه، 16 دی 1397 ساعت: 10:46

 خبرگزاری فارس: منابع آمریکایی اعلام کردند که در حادثه تیراندازی گسترده در یک باشگاه شبانه در حومه کالیفرنیا چندین نفر از جمله یک افسر پلیس زخمی شده اند.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، این حادثه تیراندازی حدود ساعت 11 شب به وقت لس‌آنجلس آغاز شد و برای چندین دقیقه پشت سر هم ادامه داشت. در ابتدا گزارش‌های تأیید نشده از این امر حکایت داشت که پلیس آمریکا در ساعات اولیه پس از آغاز این حادثه هنوز موفق به دستگیری ضارب یا ضاربین این حادثه نشده بود.
 
بر اساس این گزارش، تعداد زیادی از نیروهای پلیس به محل حادثه اعزام شدند و سعی کردند تا امنیت را در این محل برقرار کنند.
 
مقامات محلی از مردم درخواست‌کردند تا حد امکان از حضور در منطقه‌ای که به محل حادثه منتهی می‌شود، خودداری کنند.
 
کمتر از یک ساعت از آغاز این تیراندازی، شاهدان عینی گزارش کردند که در این حادثه دهها نفر از جمله یک پلیس و یک نگهبان این باشگاه به شدت زخمی شده‌اند. یکی از شاهدان عینی به شبکه «ای بی سی» گفت که یک مأمور امنیتی در این حادثه کشته شده است.
 
بنا به گفته مردمی که در محل حادثه حضور داشتند، ضارب این حادثه عینک دودی به چشم داشته و یک کت سیاه رنگ پوشیده بود و یک اسلحه بزرگ نیز در دست داشت و گاز اشک‌آور به سمت جمعیت پرتاب کرد.
 
یک منبع پلیس به لس آنجلس تایمز گفت که حدود 30 گلوله شلیک شده و تعداد زیادی از مردم در نقاط مختلف حین فرار از صحنه حادثه زخمی شده‌اند.
 
بنا بر گزارش «دیلی میل»، سخنگوی کلانتری محلی در جنوب کالیفرنیا گفته است که در این حادثه 6 نفر از جمله یکی از معاونان کلانتر زخمی شده‌اند.
 
پس از گذشت حدود 2 ساعت از این حادثه، پلیس اعلام کرد که ضارب دیگر تهدید به شمار نمی‌رود اما هنوز در منطقه اطراف این باشگاه شبانه بوده و دستگیر نشده است. شبکه «ان بی سی» آمریکا نیز به نقل از پلیس گفت زخمی شدن 11 نفر در این حادثه تأیید شده است و احتمال افزایش شمار زخمی‌شدگان وجود دارد.
 
بعد از گذشته حدود 3 ساعت از این حادثه، سرانجام دفتر کلانتر منطقه اعلام کرد که ضارب در داخل ساختمان این باشگاه شبانه کشته شده است. دقایقی بعد از اعلام پلیس، منابع آمریکایی کشته شدن چندین نفر را در این حادثه تأیید کردند.
 
شبکه «ان بی سی» آمریکا ابتدا گزارش کرد که در این حادثه تیراندازی دست‌کم 11 تن کشته و دهها نفر دیگر زخمی شده‌اند. سپس، دقایقی بعد، شبکه «سی ان ان» به نقل از کلانتر منطقه گزارش کرد، این حادثه 12 کشته و چندین زخمی برجا گذاشته است. هنوز چند دقیقه‌ای از اعلام 12 کشته نگذشته که خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گزارش کرد، این حادثه 13 کشته از جمله شخص ضارب را به دنبال داشته است.
 
هنوز جزئیات بیشتری از علت حادثه و انگیزه ضارب منتشر نشده است. اخبار تکمیلی متعاقبا گزارش خواهد شد.