جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 20 ارديبهشت 1401     
همه چیز درباره یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی

روزیاتو: یارانه یا سوبسید کمک مالی است که برای افزایش رفاه افراد جامعه بر کالا ها یا خدمات اعمال می شود. در ایران ۷۸ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۸۵۶ نفر به صورت نقدی یارانه دریافت می کنند.

یارانه معیشتی غیر نقدی هم به ۶۰ میلیون نفر اختصاص یافته است. ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران هم در صحبت های اخیر خود، اعلام کرد که به سه دهک اول به هر نفر ۴۰۰ هزار تومان در ماه پرداخت خواهد شد و دهک های چهارم تا نهم تعریف شده، به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان واریز می شود. که بر این اساس هر خانواری که در دهک های معرفی شده، به تعداد اعضای خانواده، مبلغ یارانه را دریافت می کنند.

همه چیز درباره یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی

سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد دولت سیزدهم اعلام کرد که ۷۷ میلیون جمعیتی که پیش از این یارانه دریافت می کردند، به طور کلی به دو دسته تقسیم شدند. ۳۰ درصد اول یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت خواهند کرد. ۶۰ درصد این جمعیت مشمول یارانه ۳۰۰ هزار تومانی خواهند شد و در کل ۱۰ درصد باقی مانده، یارانه ای دریافت نمی کنند. برای تمام افراد چه کسانی که مشمول یارانه شده اند و چه کسانی که یارانه ای به آنها تعلق نمی گیرد، یارانه نان و دارو دریافت می کنند. خاندوزی گفت که در این دولت، معیشت مردم و کنترل تورم در مسائل اقتصادی ، اولویت داشته است. به گفته خاندوزی شیوه های اعمال شده کم ترین تاثیر منفی را بر ثبات اقتصادی داشته و در عین حال در مسیر حمایت اقتصادی مردم پیش می رود.

حجت الله عبدالملکی،  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحبت های خود درباره نظام یارانه گفت که به تغییر شاخص های فقر در جامعه کمک می کند و از آنجا که قشر ضعیف از لحاظ اقتصادی پول دریافت می کنند، به حل مشکلات اقتصادیشان کمک می کند. این وزارت خانه هم اعلام کرد، افرادی که به یارانه های اختصاص یافته اعتراض دارند، می توانند اعتراضات خودر را از طریق  hemayat.mcls.gov.ir ثبت کنند یا با مرکز پاسخگویی تلفنی آن وزارتخانه به شماره ارتباطی ۶۳۶۹-۰۲۱ تماس بگیرند.

ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه، از قلم افتادگان، جاماندگان و منصرفان دوره قبل نیز به‌زودی از طریق وب‌گاه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و رسانه‌های جمعی اطلاع رسانی خواهد شد.

اما شنیده ها حاکی از این است که مبلغ یارانه های واریزی که ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ به حساب سرپرست خانوارها ریخته شده است تا زمان اعلام بانک مرکزی قابل برداشت نیستند. گفته می شود احتمال می رود که در روزهای آتی این مبالغ قابل برداشت شوند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: