جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 7 تير 1400     
رونمایی از نخستین اتوبوس برقی تولید داخل در تهران

 به گزارش گروه حمل و نقل پاک تهرانی نیوز،مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از رونمایی نخستین اتوبوس برقی تولید داخل خبر داد و گفت: شهرداری جهت حمایت و پشتیبانی از تولید ملی، تفاهم‌نامه‌ای جهت خرید این اتوبوس‌ها منعقد می‌کند.

 محمود ترفع، درباره رونمایی از یک دستگاه اتوبوس برقی در بوستان گفتگو افزود: یک دستگاه اتوبوس برقی محصول مشترک نهاد علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و کارخانه زرین‌خودرو اصفهان وابسته به وزارت دفاع تولید شده که امروز رونمایی می‌شود.
 
وی ادامه داد: قوای محرکه و بُرد الکترونیکی این اتوبوس توسط نهاد علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه تهران تولید شده و بخش اتوبوسی آن توسط کارخانه زرین‌خودرو اصفهان ایجاد شده است.
 
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: این اتوبوس برقی نسخه اولیه اتوبوس‌هایی است که به صورت برقی قرار است در کشور تولید شود و شهرداری جهت حمایت از حمل و نقل پاک و توجه به سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها قرار است تفاهم‌نامه‌ای را در این زمینه منعقد کند.
 
ترفع در پاسخ به این پرسش که اتوبوس‌های برقی قرار است در کدام خطوط اتوبوسرانی تهران مورد استفاده قرار گیرد افزود: ما تلاش می‌کنیم اتوبوس‌های برقی در هسته مرکزی شهر که بیشترین آلودگی هوا را دارند مورد استفاده قرار گیرند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: