جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 20 اسفند 1399     
ساخت مسیر دوچرخه از باغ گیاه شناسی تا مترو ایران خودرو

 به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۲ تهران از ساخت مسیر دوچرخه‌ای به طول ۳۷۰۰ متر از درب شرقی باغ گیاه شناسی تا مترو ایران خودرو خبر داد.

 مریم نخعی‌پور، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۲ تهران ضمن اعلام خبر آغاز عملیات عمرانی ساخت مسیر دوچرخه باغ گیاه شناسی - مترو ایران خودرو، توضیح داد: این مسیر از درب شرقی باغ گیاه شناسی که به عنوان یکی از اماکن تفریحی بزرگ در منطقه ۲۲ شناخته می‌شود، شروع و از مسیرهای خیابان هشتم، محله سرو آزاد، بلوار گیاه شناسی، خیابان هجدهم، بلوار آیت الله تهرانی، خیابان سلامت، میدان پارالمپیک عبور می‌کند و در انتها به مترو ایران خودرو ختم می‌شود.
 
او ضمن اشاره به طول ۳ هزار و ۷۰۰ متری این مسیر دوچرخه، گفت: تاییدیه‌های مسیر دوچرخه باغ گیاه شناسی - مترو ایران خودرو در اوایل سال ۱۳۹۹ اخذ شد. پس از برگزاری مناقصه و اعلام شرکت پیمانکار برنده، عملیات اجرایی آن طی چند روز اخیر از محدوده خیابان هشتم و بلوار گیاه شناسی آغاز شد.
 
نخعی‌پور با بیان اینکه عرض این مسیر دوچرخه برابر با دو و نیم متر (عرض استاندرد) است، اضافه کرد: این مسیرهای دوچرخه جهت بسترسازی، ترویج سفرهای غیرموتوری، توسعه و بهبود مسیرهای دوچرخه و ایجاد شبکه‌ای یکپارچه جهت دوچرخه سواری در سطح منطقه ۲۲ تهران (طبق اسناد بالادستی) اجرا می‌شوند. تمامی مسیرهای دوچرخه از نوع تفکیک شده از مسیر سواره رو و پیاده رو هستند و به صورت اصلاح هندسی این کار انجام می‌شود.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۲ تهران در پایان ضمن اعلام در دستور کار قراردادن اتصال تمامی ایستگاه‌های مترو در منطقه ۲۲ به مراکز جاذب سفر در محدوده، گفت: پس از این پروژه نیز اتصال باغ گیاه شناسی به مترو وردآورد در دستور کار مطالعاتی قرار دارد که در سال آینده عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: