جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 21 اسفند 1398     
واردات خودروهای لوکس تاثیری بر قیمت خودروهای پرتیراژ ندارد

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجایی که در تجارت، عرضه و تقاضا قیمت را تعیین می‌کند و در شرایط کنونی عرضه چارچرخ ها نسبت به سنوات گذشته ۴۰ درصد اُفت داشته، تورم در بازار خودرو موضوع دور از انتظاری نیست.

ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره علت افزایش قیمت خودرو در هفته‌های گذشته، گفت: از آنجایی که در تجارت، عرضه و تقاضا قیمت را تعیین می‌کند و در شرایط کنونی عرضه چارچرخ ها نسبت به سنوات گذشته 40 درصد اُفت داشته، تورم در بازار خودرو موضوع دور از انتظاری نیست.
 
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی سرازیر شدن نقدینگی موجود در جامعه به سمت بازار خودرو را یکی دیگر از دلایل گرانی این کالا دانست و افزود: از آنجایی که نقدینگی موردنیاز قطعه‌سازان در موعد مقرر به آنها پرداخت نشد، شرکت های خودروسازی نتوانستند میزان تولید و در نتیجه عرضه خودرو به بازار را افزایش دهند.
 
ملکی اظهار کرد: در جلسات متعددی این مشکل با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، قطعه سازان و نمایندگان بانک مرکزی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد برای حفظ تیراژ کنونی تولید و افزایش آن، به خودروسازان تسهیلات پرداخت شود در حالی که این اتفاق نیافتاد.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم درباره تاثیر واردات خودرو با ارز منشا خارجی بر بازار اضافه کرد: براساس تجربه منظور از واردات خودرو، واردات خودروهای لوکس به کشور است، بنابراین این امر تاثیری در قیمت خودروهای پرتیراژ ندارد در واقع واردات خودروهای پرتیراژ یا قطعات موردنیاز تولید سراتو، ال 90 و... می تواند در کاهش قیمت ها اثرگذار باشد.
 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: