جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 13 اسفند 1398     
پرداخت سود اوراق مشارکت 910 میلیاردتومانی توسط شهرداری
بهره‌برداری از چهار ایستگاه مترو در نیمه اول سال آینده

 به گزارش حمل و نقل عمومی و شهری تهرانی نیوز، براساس زمان‌بندی‌های شرکت مترو تهران باید تا پایان سال دو ورودی دیگر از ایستگاه‌های محمدیه و مهدیه به بهره‌برداری برسد اما به علت وقفه در پرداخت 910 میلیارد تومان توسط بانک آینده، توسعه شبکه مترو با مشکل روبرو شده است.

علی امام در مورد زمان بازگشایی از ورودی ضلع جنوب غربی مهدیه و محمدیه، توضیح داد: درحال حاضر کارگران مشغول کار در این دو ورودی‌ها هستند اما به علت عدم تأمین منابع مالی سرعت فعالیت آهسته‌تر شده است. بنابر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در صورت تأمین منابع مالی، قرار بود که در نیمه دوم سال جاری به طور متوسط هر ماه یک ایستگاه افتتاح شود اما تاکنون هشت ایستگاه در سال جاری افتتاح شده و مادامی که پول به دست مترو نرسد امکان تعیین زمان معینی برای بهره‌برداری از این دو ورودی نخواهیم داشت.
 
او با بیان اینکه اوراق مشارکت 1300 میلیارد تومانی سال 1397 در پایان تیرماه سال جاری برای هزینه‌کرد در خطوط 6 و 7 مترو تهران منتشر شد، اضافه کرد: 190 میلیارد تومان آن مربوط به بانک صنعت و معدن (هزینه‌کرد در مهرماه سال جاری) و 910 میلیارد تومان دیگر مربوط به بانک آینده است.
 
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با بیان اینکه دولت در انتشار اوراق مشارکت سهم 50 درصدی دارد، خاطرنشان کرد: پول 910 میلیارد تومان اوراق مشارکت به حساب مترو واریز نشده اما باید سود سه ماهه آن را به حساب خریداران اوراق واریز کنیم. مترو هم سهم 50 درصدی دولت را می‌پردازد هم سود سه ماهه اوراق مشارکت را.
 
به گفته امام؛ باوجود اینکه شهرداری تهران وثیقه خود را در بانک آینده قرار داده اما این بانک عامل همکاری لازم را با شهرداری ندارد و بیش از هفت ماه می‌گذرد که این پول به صورت غیرقانونی در بانک مانده است. تأخیر به‌وجود آمده در پرداخت 910 میلیارد تومان توسط بانک آینده سبب شده که شهرداری سود زیادی را به خریداران اوراق بپردازد. تاکنون بخش اعظم منابع مالی توسط بانک آینده آزاد نشده و همین موضوع تمامی برنامه‌های مترو را تحت‌الشعاع قرار داده است. 
 
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) با اشاره به افتتاح  هشت ایستگاه مترو در سال جاری، عنوان کرد: افتتاح حداقل سه ایستگاه دیگر از خط 7 در دستور برنامه سال 1398 مترو قرار داشت اما به علت آزاد نشدن 910 میلیارد تومان از بانک آینده این اتفاق محقق نشد.
 
امام افزود: در صورت واریز شدن 910 میلیاردتومان به حساب مترو، چهار ایستگاه در نیمه اول سال 1399 وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.
 
او در پاسخ به این سوال که آیا قرار است مبلغ دیگری به جز 910 میلیارد تومان به دست‌تان برسد یا خیر، گفت: باتوجه به قرارگیری در ماه اسفند و پرداخت حقوق، مزایا و عیدی کارکنان مترو، غیر از این رقم پول دیگری به ما پرداخت نخواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) درباره چگونگی کمک دولت به توسعه مترو پایتخت توضیح داد: دولت از دو مجرا به شبکه مترو کمک می‌کند؛ بودجه‌ای مستقیم و تخصیص منابع غیرمالی. دولت در سال جاری 55 میلیارد تومان منابع مالی به مترو تخصیص داد که حدود 35 میلیارد تومان (یک رقم بسیار اندک) آن به پیمانکاران پرداخت شد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: