جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 19 بهمن 1398     
بیشترین نوع خشونت خانگی علیه زنان ایرانی

«محمود علیگو» سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره خشونت خانگی و زنانی که به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند، گفت: نوع خشونت و سطح خشونت تعاریف متفاوتی دارد. در اورژانس اجتماعی زنانی را داریم که با حکم قاضی به دلیل خشونت خانگی که علیه‌شان روا داشته‌اند، از منزل خارج و به خانه‌های امن منتقل شده‌اند.

وی ادامه داد: خشونت علیه این زنان بیشتر در زمینه ضرب و شتم بوده است. در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ۵۹۱ نفر را در مراکز شبانه‌روزی دولتی در قالب خانه‌های امن پذیرش کرده‌ایم.همچنین در این مدت هزار و ۴۲۱ نفر از زنان در معرض خشونت خانگی در مراکز غیردولتی پذیرش شده‌اند.

تصریح کرد: زنان خشونت دیده حداکثر به مدت ۶ ماه در این خانه‌ها نگهداری‌می‌شوند. مددکاران و مشاوران در این مراکز تلاش می‌کنند تا این زنان با همسران‌شان سازش کرده و به زندگی خانوادگی‌شان بازگردند، اما چنانچه جان این زنان در خانه در معرض خطر باشد، قطعا اولویت ما حفظ جان این افراد خواهد بود.

علیگو خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰ مرکز غیردولتی در قالب خانه‌های امن داریم و در تلاش هستیم، این مراکز را گسترش دهیم. همچنین ۸ مرکز دولتی هم داریم که در تلاش هستیم تا این مراکز را به بخش خصوصی واگذار کنیم.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: