جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 19 بهمن 1398     
تقاضای بالا در بازار خودرو چگونه باید مدیریت شود؟

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: یکی از مشکلات فعلی صنعت و بازار خودرو عدم تناسب عرضه و تقاضا است، بنابراین باید مکانیزمی برای رفع کسری ها ایجاد نماییم.

عبداله رضیان اظهار داشت: واسطه گری تاثیرات منفی عدیده ای در بازار خودرو کشور دارد و برخورد با آن اندکی دشوار است.
 
نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: شاید میزان تقاضای خودرو بیش از عرضه باشد اما وجود شفافیت می تواند واسطه گری را در بازار خودرو کاهش داد.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های تولیدکننده خودرو باید کنترل بیشتری روی نمایندگی ها داشته باشند.
 
وی گفت: در حال حاضر ممکن است بسیاری از کسانی که برای خرید خودرو ثبت نام می کنند نیازمند و مصرف کننده واقعی نباشند و تنها به فکر انجام معامله و کسب سود باشند.
 
رضیان گفت: وقتی بازار 2 نرخی باشد فساد و مشکلاتی از این دست به وجود می آید. از طرفی آزادسازی قیمت ممکن است کار را برای مردم دشوار کند و موجب شود که خودرو با قیمتی بیش از قیمت واقعی به دست مصرف کننده رسد.
 
نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: برای گذر از این مشکلات باید کمبودها در زمینه خودرو جبران شود و نیاز و تقاضایی که در کشور وجود دارد از طریق واردات یا مذاکره خودروسازان با خودروسازان خارجی و یا به طرق دیگر تامین شود.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل ما این است که تولید و عرضه به اندازه تقاضا نیست و اصطلاحا بازار سیاه ایجاد شده است، بنابراین باید مکانیزمی ایجاد نماییم تا کسری ها جبران شود.
 
رضیان گفت: قیمت گذاری دستوری آثار مخرب خود را دارد هرچند قیمت گذاری دستوری نسبت به قبل کاهش یافته است. اگر قیمت گذاری بر مبنای آنالیز و به صورت مدیریت قیمت و با هدف حمایت از مصرف کننده باشد بهتر است.
 
نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قیمت بر اساس تقاضایی که وجود دارد آزاد شود قیمت ها سر به فلک می کشد. بنابراین نوعی کنترل قیمت بر اساس حمایت از مصرف کننده می تواند امری مثبت باشد.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تسهیلات گفت: زیان انباشته خودروسازان و عدم تامین قطعه به دلیل مطالبات قطعه سازان یکی از مشکلات فعلی صنعت خودرو است. تخصیص تسهیلات به خودروسازان می تواند منجر به مدیریت این بخش و تامین مالی قطعه ساز و افزایش تولید خودرو شود.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: