جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 6 بهمن 1398     
اختصاص ۵ هزار میلیارد برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی

 به گزارش اخبار کلان شهرها تهرانی نیوز، رئیس سازمان شهرداری و دهیاری‌ها گفت: ۵ هزار میلیارد تومان برای خرید و بازسازی ناوگان باتوبوسرانی کشور اختصاص داده شده است.

مهدی جمالی نژاد در نخستین نشست مسئولان بسیج شهرداری مراکز استان‌ها و شهرداری‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در جمع خبرنگاران افزود: در مجموع این ۵ هزار میلیارد تومان شامل ۳ هزار میلیارد تومان برای خرید و ۲ هزار میلیارد تومان نیز برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی کشور در بودجه سالانه دیده شده است.
 
وی گفت: همچنین ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو و حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است که موجب تسهیل و تسریع در این امور خواهد شد و برای تقویت ناوگان تاکسیرانی نیز یک تحول ایجاد شده است.
 
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا همواره از دغدغه‌های اصلی مسئولان، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و وزارت کشور بوده و در عین حال مردم استقبال خوبی از حمل و نقل عمومی داشته اند و این استقبال رو به افزایش است.
 
وی با بیان اینکه وظیفه ماست که به عنوان شهرداری‌ها بستر مناسبی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و افزایش فعالیت آن‌ها فراهم کنیم، گفت: در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها راهکار‌هایی را در نظر گرفته ایم، این در حالی است که سیستم حمل و نقل عمومی ما ۹۷ درصد پیر و فرسوده شده است و نیاز به جوانسازی دارد.
 
وی با بیان اینکه خرید اتوبوس در شهر‌ها مورد توجه ویژه قرار گرفته است، ادامه داد: هر چند با شرایط کنونی کشور این کار، سخت است، اما تصمیم‌های خوبی در زمینه نوسازی و بازسازی گرفته شده است.
 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: