جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 30 دی 1398     
بودجه ایمن‌سازی جاده‌ها صرف حوادث غیرمترقبه می‌شود

به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس وضعیت جاده‌های برون شهری کشور را بسیار اسفناک دانست و گفت: بودجه ایمن‌سازی جاده‌ها صرف حوادث غیرمترقبه می‌شود.

محمدرضا بادامچی گفت: هر ساله برای ایمن‌سازی جاده‌ها بودجه‌ای پیش‌بینی می‌شود اما زمانی که اولویت‌های دیگری پیش می‌آید بودجه به آن اختصاص داده شده و ایمن‌سازی جاده‌ها طبق برنامه و نیاز پیش نمی‌رود و رها می‌شود.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: ایران کشوری حادثه خیز است و به طور مداوم در کشور با بحران هایی مواجه می شویم در واقع وقتی جاده‌ای در دست تعمیر است و بحرانی پیش می‌آید مجبور می‌شوند بودجه را صرف حوادث غیرمترقبه کنند و از ایمن‌سازی جاده‌ها غفلت می‌شود.
 
وی با انتقاد از اینکه بسیاری از جاده‌ها از استانداردهای کافی برخوردار نیستند، تصریح کرد: برخی از جاده ها هم متناسب با تعداد خودروها نیست و نیازمند تعریض و بهسازی هستند.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه برخی تصادفات جاده‌ای به دلیل نبود علائم راهنمایی و رانندگی رخ می‌دهد، گفت: افزایش تصادفات در برخی جاده‌ها به دلیل نبود و عدم تعبیه علائم رانندگی است؛ از این جاده های نا ایمن در کشور کم نداریم و جان تعداد زیادی از مردم را در معرض خطر قرار داده‌اند.
 
بادامچی یادآور شد: متاسفانه جاده‌های درون شهری هم استاندارد نبوده و نیازمند بهسازی هستند؛ در این رابطه نیاز است ایمن‌سازی جاده‌ها در اولویت قرار گیرد تا جان مردم قربانی عدم ایمن‌سازی نشود.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: