جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 9 دی 1398     
آمار مصدومان حوادث رانندگی هفت دهم درصد کاهش یافت

 به گزارش گروه حوادث ترافیکی تهرانی نیوز، سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:​ در هشت ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۵۲۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۲ هزار و ۲۴۶ نفر بود، ۲.۳ درصد افزایش یافته است.
 
از کل تلفات حوادث رانندگی نه هزار و ۷۱۹ نفر مرد و دو هزار و ۸۰۸ نفر زن بودند.
 
تلفات برون شهری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۴.۷ درصدی داشت، در این مدت از کل تلفات تصادفات بیشترین افراد در جاده‌های برون شهری جان باخته اند که تعداد آنان هشت هزار و ۲۰۸ نفر بودهاست و پس از آن دو هزار و ۹۸۷ نفر در مسیر‌های درون شهری، یکهزار و ۳۲ نفر در مسیر‌های روستایی، ۷۸ نفر در راه‌های اختصاصی و ۲۲۲ نفر در سایر مسیر‌ها جان خود را از دست داده اند.
 
کمترین آمار تلفات تصادفات با یکهزار و ۲۴۲ نفر در فروردین و بیشترین آن با یکهزار و ۷۹۷ فوتی در شهریور ماه ثبت شده است.
 
بیشترین آمار تلفات تصادفات به ترتیب مربوط به استان‌های فارس با ۹۵۳، خراسان رضوی با ۹۰۰ و تهران با ۸۸۰ و کمترین آن مربوط به استان‌های ایلام با ۱۲۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۷ و چهارمحال و بختیاری با ۱۶۹ مورد بوده است.
 
در این مدت آمار مصدومان حوادث رانندگی هفت دهم درصد کاهش یافت. در هشت ماهه امسال ۲۵۶ هزار و ۹۹۹ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۱۸۲ هزار و ۹۲۱ نفر مرد و ۷۴ هزار و ۷۸ نفر زن بودند.
 
در آبان ماه سال جاری یکهزار و ۵۰۰ نفر (۱۱۴۲ مرد و ۳۵۸ زن) در تصادفات جان باختند که در مقایسه با آبان ماه سال قبل ۳.۷ درصد افزایش یافته است؛ آمار مصدومان این ماه نیز با ۴.۷ درصد کاهش، ۲۸ هزار و ۸۵۰ نفر گزارش شده استدرج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: