جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 7 دی 1398     
حناچی در جمع خبرنگاران مطرح کرد
تلاش برای تامین تجهیزات ایمنی با کمک استارت آپ ها

 به گزارش تهرانی نیوز شهردار تهران از تلاش مدیریت شهری برای تولید تجهیزات ایمنی با کمک استارت آپ ها خبر داد.

پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت بحران شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران گفت: دو حادثه محتمل در شهر تهران سیل و زلزله‌ است که در این زمینه یکی از اقداماتی که انجام داده ایم و امروز به بهره برداری رسیده است، افزایش شتاب‌نگارها است. بیش از ٣٠ شتاب‌نگار با همکاری مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی به شهر اضافه شده است. همچنین دستگاه های هشدار سیل که ١٠ عدد از آن‌ها در مسیر روددره‌ها قرار گرفته‌اند امروز به بهره برداری رسیدند.
 
وی با بیان اینکه بنا داریم تعداد حسگرهای سیل و زلزله را افزایش دهیم چرا که به میزان افزایش آن‌ها آمادگی ما نیز افزایش پیدا می‌کند، ادامه داد: به ازای هر یک ریال که برای پیشگیری از بحران صرف می‌کنیم، از ۴٠ ریال هزینه برای بعد از بحران جلوگیری می‌کنیم. این کار هم اقتصادی است و هم به‌صرفه‌تر. ضمن اینکه قطعاً آمادگی ما را افزایش می‌دهد.
 
شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا شتاب‌نگارها زلزله را با دقت پیش‌بینی می‌کنند، گفت: مقالات علمی نشان می دهد که نمی‌توانیم دقیقا تعیین کنیم چه زمان و چه مکانی زلزله رخ می دهد، اما شتاب نگارها نشان می دهند که فعالیت گسل‌ها و تدقیق در آن ها به چه شکل است. تدقیق آن ها نشان می دهد که چه اقداماتی را باید و نباید انجام دهیم. کمااینکه بر همین اساس نقشه گسل‌ها را تهیه کرده‌ایم و همین موارد است که می تواند تلفات ناشی از حوادث احتمالی را کاهش دهد.
 
حناچی درباره هزینه این دستگاه ها گفت: دستگاه های مذکور با اینکه خارجی هستند اما چندان هزینه بالایی نداشتند، البته سعی می کنیم آن ها را توسط استارتاپ های داخلی تامین کنیم.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مراکز معاینه فنی تنها تجهیزات خارجی قبول می‌کنند، ضمن تاکید بر اینکه این موضوع را بررسی خواهد کرد، گفت: قاعدتاً اگر این تجهیزات استاندارد باشند، تجهیزات داخلی را هم قبول می کنند. آن ها معمولا با خروجی دود کار دارند و برایشان فرقی نمی‌کند.
 
شهردار تهران در پایان درباره استودیو شهر آماده خاطرنشان کرد: قولی که داده شده این است که این استودیو به برنامه‌های آموزشی مباحث مدیریت بحران اختصاص داده شود و تلاش می‌کنیم اتفاقات گذشته دوباره تکرار نشود و این فضا دراختیار کاربری‌های نامرتبط قرار نگیرد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: