جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 1 دی 1398     
تاثیر فرهنگ‌سازی و آموزش در کاهش 18 درصدی تصادفات رانندگی

 به گزارش گروه آموزش و فرهنگ سازی تهرانی نیوز، آئین اختتامیه جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی با حضور رئیس پلیس راهور ناجا، معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک ناجا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس انجمن پیشگیری از مرگ‌های غیرطبیعی و جمعی از هنرمندان در شهرک آزمایش برگزار شد.

در این همایش سردار کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره افزایش مشارکت اجتماعی در سال جاری و سال 99 با تاکید بر توسعه فرهنگ ترافیک، تسهیل و ایمنی ترددها از موضوعات جدی رئیس پلیس راهور است که در دستور کار قرار دارد.
 
وی در ادامه با اشاره به آغاز طرح همیاران پلیس راهور در سال 85 و اجرای آن افزود: در ابتدا از طریق نیروهای فیزیکی ناجا و اعمال جریمه و در پی آن طی جلساتی با طیف زیادی از هنرمندان و نویسندگان بحث فرهنگ سازی و الزامی شدن استفاده از کمربند ایمنی را پیگیری کردیم.
 
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به آماری مبنی بر تلفات جانی 25 هزار نفری و مجروحیت و معلولیت بالغ بر 400 هزار نفر از هموطنان در اثر حوادث رانندگی در سطح کشور گفت: در حال حاضر استفاده از کمربند ایمنی در میان 99 درصد رانندگان نهادینه شده و تصادفات رانندگی کاهش چشمگیری یافته است.
 
سردار هادیان‌فر همچنین بر قانونمداری و نظام‌مندی رفتار 92 درصد از کاربران خودرو در سطح خیابان‌ها و جاده‌ها تاکید کرد و افزود: فرهنگ سازی و آموزش به ویژه با همکاری همیاران پلیس از سال 85 تا 95 تاثیر 18 درصدی در کاهش تصادفات و تخلفات داشته است.
 
وی ادامه داد: در طول سه سال اخیر حدود 88 هزار راننده پرخطر و متخلف یعنی کمتر از یک درصد جمعیت کشور شناسایی شده‌اند و برای رسیدن به ایده‌ال‌ها همچنان نیازمند همکاری 33 سازمان و مشارکت اجتماعی افراد جامعه هستیم.
 
رئیس پلیس راهور تهران در پایان خاطرنشان کرد: قرار بر این است جلسات تخصصی با حضور هنرمندان و نویسندگان با هدف افزایش انضباط ترافیکی و کاهش تعداد جانباختگان ناشی از حوادث رانندگی برگزار نماییم.
 
در این مراسم سرهنگ جهانی، معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک ناجا و دبیر جشنواره، با اشاره به محورهای چهارگانه برگزاری این جشنواره گفت: عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز و همچنین خواب آلودگی از مهم‌ترین عوامل وقوع حوادث جاده‌ای هستند.
 
جهانی با بیان اینکه هیچ تصادفی، تصادفی نیست و در پشت آن تخلفی وجود دارد، افزود: آحاد مردم در بحث کاهش ترافیک و سوانح رانندگی و انضباط ترافیکی مسئول هستند و انتظار ما از هنرمندان این است که در حوزه افزایش فرهنگ ترافیک فراتر از گذشته تاثیرگذار باشند.
 
در پایان مراسم از هنرمندان، فیلمسازان، نویسندگان و جمعی دیگر از فعالان حوزه ترافیک تقدیر شد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: