جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 9 آذر 1398     
خودروسازان ملزم به تولید خودروهای کم مصرف شوند

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید خودروسازان باید با توجه به افزایش قیمت بنزین، تولید خودروهای کم مصرف و برقی را با جدیت پیگیری کنند.

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت تولید خودروهای کم مصرف با توجه به افزایش قیمت بنزین، گفت: مصرف بنزین خودروهای خارجی 50 درصد کمتر از همتایان داخلی آنها است که این امر از یک سو به اقتصاد کشور کمک کرده و از سوی دیگر از آلودگی هوا می‌کاهد.
 
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر استفاده از خودروهای هیبریدی و برقی در دنیا گسترش یافته است، افزود: خودروهای برقی خارجی از نظر قیمت مناسب بوده و توان رقابت با سایر خودروها را دارند.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: خودروسازان باید تولید خودروهای کم مصرف و برقی را در دستور کار خود قرار می دادند. فرصتی به دست آمده تا زیرساخت موردنیاز برای تولید این خودرو فراهم شود.
 
وی اظهار کرد: ارزانی بنزین موجب بی انگیزگی خودروسازان در تولید خودروهای برقی و هیبریدی شده بود اما با قیمت فعلی بنزین، خودروسازان باید هر چه سریعتر به فکر تولید خودروی برقی و هیبریدی باشند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم درباره تولید باتری خودروهای برقی اضافه کرد: نمی‌توان باتری خودروهای هیبریدی و برقی یک شبه تولید کرد بلکه باید مدت‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده و زیرساخت موردنیاز را فراهم کرد.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در صورت سرمایه گذاری مناسب خودروسازان، می‌توان از ظرفیت دانشگاه‌ها و شرکت های دانش بنیان برای تولید باتری خودروهای برقی و هیبریدی استفاده کرد.
 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: