جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 9 آذر 1398     
دختر دیکتاتور سابق پرو از زندان آزاد شد

 کیکو فوجیموری، دختر رئیس‌جمهوری پیشین پرو

دختر دیکتاتور سابق پرو که برای بیش از یک سال به اتهام دریافت پول از یک کمپانی ساختمانی برزیلی در زندان به سر می‌برد، آزاد شده است.

 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کیکو فوجیموری، رهبر حزب اپوزیسیون پرو و دختر دیکتاتور سابق این کشور، "آلبرتو فوجیموری"، از زندان آزاد شد.
 
دادگاه عالی پرو روز دوشنبه دستور آزادی فوجیموری را صادر کرد که در اکتبر گذشته میلادی یک حکم ۱۸ ماهه پیش از صدور حکم نهایی برای وی صادر کرده بود.
 
رهبر حزب اپوزیسیون پرو پس از آزادی از زندان به خبرنگاران گفت: من بدترین شرایط را در این دوران گذراندم. من تصمیم دارم تا دوره‌ای جدید را در زندگی خود آغاز کنم. فرصت داشته‌ام تا فکر کنم و به این تشخیص برسم که کارهایی هستند که باید برای بهتر شدن اوضاع انجام دهم.
 
دادستان‌های پرو وی را به رهبری یک سازمان تبهکار و دریافت میلیون ها دلار از کمپانی ساختمانی برزیلی "اودبرشت" متهم کرده‌اند. اما فوجیموری این اتهامات را رد کرده است.
 
آزادی فوجیموری در حالی صورت گرفت که این کشور خود را برای انتخابات پارلمانی در ژانویه ۲۰۲۰ آماده می‌کند چون مارتین ویزکارا، رئیس جمهوری کنگره را در جریان درگیری‌ها با قانونگذاران اپوزیسیون بابت کمپین ضد فسادش منحل کرد. حزب فوجیموری تا پیش از انحلال اکثریت را در کنگره داشت.
 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: