جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 18 تير 1398     
حبیب‌زاده:
عدم تکمیل پارکینگ امیرکبیر موجب احتمال ریزش املاک مجاور شده است

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز،افشین حبیب‌زاده در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر در تذکری درباره ضرورت تعیین تکلیف پارکینگ امیرکبیر گفت: براساس بازدید به عمل آمده از تونل امیرکبیر که به طول 2 هزار و 500 متردر حدفاصل سه راه امین حضور تا اتوبان امام علی (ع) در محدوده مناطق 14 و 12 قرار دارد، با توجه به جمع آوری اطلاعات و مشاهدات صورت گرفته مشخص شده که عملیات احداث این تونل در بهمن ماه 1387 آغاز شده و لاین جنوبی تونل جهت انتقال ترافیک از محدوده بازار به اتوبان امام علی (ع) و خیابان هفده شهریور در اردیبهشت ماه 1393 افتتاح شده است.

وی یکی از نقاط مهم این پروژه را پارکینگ طبقاتی تونل امیرکبیر عنوان کرد و افزود: این پارکینگ با ظرفیت 486 خودرو در سه طبقه حدفاصل خیابان هفده شهریور تا خیابان شکوفه به مساحت 16 هزار و 831 متر مربع قرار دارد. طبق بررسی به عمل آمده بخش قابل توجهی از عملیات اجرایی (حدود 80درصد) پروژه انجام شده است، اما متاسفانه با گذشت چندین سال از افتتاح تونل امیرکبیر، پروژه پارکینگ طبقاتی فوقانی تونل به علت مشکلات مالی به حالت نیمه کاره تقریباً به حال خود رها شده است.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وجود کارگاه عمرانی از سال 1387 و نیمه تمام ماندن آن تاکنون، انتشار آلودگی و گرد و خاک و آلودگی های زیست محیطی، تجمع زباله و تردد کارتن خواب‌ها، ایجاد چهره نامناسب و آلودگی بصری، عدم تکمیل دیوار حائل در قسمت‌هایی از پروژه و انسداد برخی از مسیرهای دسترسی در مجاورت پروژه را از مشکلات اهالی این محدوده مطرح کرد.

 

حبیب‌زاده در پایان با توجه به اینکه فضای روی تونل در محدوده شهرداری مناطق ۱۲ و ۱۴ قرار دارد، از شهرداران این مناطق خواست هرچه سریع‌تر طرح مشترکی برای استفاده از این فضای شهری ارائه دهند.

 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: