جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 21 خرداد 1398     
در جلسه امروز شورای شهر؛
کلیات آئین‌نامه اجرایی انتخابات شورایاری تایید شد

به گزارش گروه پارلمان شهری تهرانی نیوز، سید آرش حسینی میلانی در یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران،در جریان رسیدگی به طرح آئین‌نامه اجرایی برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها، در واکنش به ایرادات کمیسیون حقوقی گفت: رفت و آمدها و جلسات مختلف و متعددی با اعضای شورا، شهرداری و صاحب نظران برای اصلاح‌ آئین‌نامه انتخابات برگزار شده و نظرات افراد مختلف در این باره دریافت شده است.

وی درباره ایراد گرفته شده به نسبت فامیلی اظهار داشت: منظور از مسئله نسبت فامیلی، نسبت فامیلی درجه یک است که در دستورالعمل انتخابات اعمال خواهد شد. 
 
این عضو شورای شهر ادامه داد: در بحث پیش‌بینی مکانیزم رسیدگی به صلاحیت‌ها، برای هر منطقه یک هیات اجرایی و یک هیات نظارت تشکیل می‌شود و هر عضو شورای شهر هم مسئولیت نظارت بر انتخابات یک منطقه را برعهده دارد. در صورت رد صلاحیت کاندیدا و شکایت وی، هیات نظارت منطقه صلاحیت افراد را بررسی می‌کند و اگر مجددا صلاحیت کاندیدا رد شود و فرد مجددا اصرار کرد، در هیات نظارت مرکزی رسیدگی خواهد شد. 
 
حسینی میلانی درباره حد نصاب برگزاری جلسات هم تصریح کرد: حد نصاب جلسات در دستورالعمل اجرایی تدقیق شده است. معتمدین محلات نیز دارای علی‌البدل هستند که در صورت غیبت اعضای اصلی، اعضای علی‌البدل شر‌کت کرده و رای خواهند داد. 
 
کلیات آئین‌نامه اجرایی برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری با ۱۷ رای و بدون مخالف تایید شد.
 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: