جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 21 ارديبهشت 1398     
وسایل نقلیه؛ متهم اصلی آلودگی در کلانشهر‌ها

 به گزارش گروه محیط زیست تهرانی نیوز، استاندار تهران گفت: متهم اصلی آلودگی در کلانشهر‌ها وسایل نقلیه است و هر قدر تردد شهروندان را با وسایل نقلیه کاهش دهیم به همان نسبت کاهش آلودگی هوا کاهش می‌یابد.

انوشیروان محسنی بندپی در نخستین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران افزود: درست است که وضعیت جوی شرایط خوبی را به لحاظ پالایش و سالم سازی هوا فراهم کرده، اما اقدامات و سیاست گذاری‌های خوبی نیز در بحث کاهش آلودگی هوا بویژه در موضوع معاینه فنی صورت گرفته است.
 
وی گفت: آمار‌ها و گزارش‌های ارائه شده مبین این مطلب است که استان تهران وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته دارد، اما با آن استاندارد‌های مد نظر فاصله بسیاری داریم و تا رسیدن به شرایط مطلوب هنوز فاصله وجود دارد.
 
استاندار تهران افزود: توسعه زیرساخت‌های توسعه حمل و نقل عمومی باید مستمر ادامه پیدا کند که در کاهش آلودگی هوا نقش بسیاری دارد، ضمن اینکه نظارت بر نحوه ارائه معاینه فنی خودرو‌ها، کنترل و پالایش آن باید تشدید شود به ویژه در وسایل نقلیه سرویس‌های عمومی که اغلب فاقد معاینه فنی هستند و با هل دادن روشن می‌شوند و ضروری است که در بحث معاینه فنی این دست از خودرو‌ها نظارت و دقت بیشتری داشته باشیم.
 
محسنی بندپی در ادامه به طرح ارائه شده از سوی شهرداری تهران مبنی بر عدم شماره گذاری خودرو‌های فاقد پارکنیگ اشاره کرد و گفت: طرح ارائه شده «پلاک‌گذاری خودرو بر اساس پارکینگ» نیازمند کار کارشناسی بیشتر است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: