جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 20 اسفند 1397     
مرغ باز هم از قفس نرخ دولتی پرید

 پارسینه: قیمت هرکیلوگرم مرغ در تهران به محدوده ۱۷ هزار تومان نزدیک شد، هرچند که این محصول در برخی از نقاط تهران تا ۱۴ هزار تومان نیز در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

قیمت مرغ در بازار دو نرخی شده و به قیمت‌های هر کیلوگرم ۱۱،۵۰۰ تومان (مصوب) و ۱۴۰۰۰ تا ۱۷،۰۰۰ تومان در بازار آزاد به فروش میرسد، این درحالی است که قیمت این محصول در سال قبل کمتر از ۱۰ هزار تومان بود.
 
قیمت مرغ در ماه‌های اخیر نوسانات زیادی با تمایل به افزایش قیمت داشته است به همین منظور دولت برای کنترل قیمت ها، جلوی صادارت مرغ را گرفت و اجازه واردات مرغ به کشور را صادر کرد. این اقدام تنظیم بازاری دولت برای تنظیم بازار با تاخیر انجام شد و اثرگذاری لازم را نداشت.
 
نوسانات این روز‌های بازار کشور، دامن مرغ را نیز گرفته است به طوری که براساس گزارش میدانی، قیمت هرکیلوگرم مرغ در خیابان خرمشهر تهران ۱۶۸۰۰ تومان، یوسف آباد ۱۶،۷۰۰ تومان و قیمت هرکیلوگرم ران مرغ در محدوده خیابان وزرا ۱۶۸۰۰ است؛ بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم از این محصول در منطقه‌ای در خیابان ولیعصر (محدوه یوسف آباد) ۱۴ هزار تومان به فروش میرسد و به نظر می‌رسد که انصاف فروشندگان و میزان سودی که برای فروش مرغ در نظر میگیرند در قیمت نهایی اعلامی آن‌ها موثر است؛ بنابراین گزارش، برای خرید مرغ به قیمت مصوب دولتی نیز می‌توان به میادین میوه و تره بار شهرداری تهران و برخی از فروشگاه‌های زنجیر‌های و فروشگاه‌های منتخب صنفی مراجعه کرد و با قبول صرف وقت بیشتر و ایستادن در صف خریداری کرد؛ قیمت هر کیلوگرم مرغ در این مراکز ۱۱،۵۰۰ تومان است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: