جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 30 بهمن 1397     
87 درصد موارد فوتی رانندگان موتورسیکلت در اثر ضربه وارد شده به سر است

 به گزارش گروه حوادث ترافیکی تهرانی نیوز، سرهنگ احسان مومنی رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در تشریح تصادفات منجر به فوت شهر تهران در ده ماهه سال 97 توضیح داد.

38% کل متوفیان حوادث رانندگی مربوط به موتورسیکلت سواران می باشد که با بررسی و انالیز تصادفات به وقوع پیوسته 33% رانندگان موتورسیکلت فوتی دارای سن بیت 18 تا 28 سال داشته اند و در 63% تصادفات به عنوان مقصر حادثه بوده اند.
 
سرهنگ مومنی در جهت کاهش تصادفات به موتورسیکلت سواران توصیه نمود: با توجه به اینکه 87% موارد فوتی رانندگان موتورسیکلت در اثر ضربه وارد شده به سر می باشد لذا حتما از کلاه ایمنی در هنگام رانندگی استفاده نمایند همچنین ترجیحا در محورهای بزرگراهی که سرعت وسایل نقلیه زیاد هست حتی المقدور تردد نکنند از این جهت که 53% تصادفات موتورسیکلت سواران در محورهای بزرگراهی شهر تهران به وقوع پیوسته است.
 
در هنگام رانندگی کاملا به جلو توجه داشته باشند و از اقداماتی که باعث حواس پرتی آنها می گردد مانند استفاده از موبایل، استعمال دخانیات، خوردن و آشامیدن و ... خودداری نمایند در همین جهت لازم به ذکر است بیشترین علت تصادفات عدم توجه به جلو بوده با اختصاص دادن 28 % آمار به خود. مومنی اضافه کرد بهتر است چراغ جلو موتورسیکلت علاوه بر شب در ساعات روز نیز به منظور دید بهتر موتورسوار روشن باشد، حرکات مارپیچ و تغییر مسیر ناگهانی را به هیچ وجه انجام ندهند، از جابجایی بارهای حجیم که باعث به هم خوردن تعادل راننده میگردد خودداری نمایند، جهت تردد از محل های غیر مجاز مانند پیاده رو ها و خطوط ویژه استفاده ننمایند. وی افزود در هنگام روشن شدن چراغ قرمز تقاطع پشت خط ایست توقف کامل نمایند. سرهنگ مومنی در پایان به رانندگان موتورسیکلت توصیه نمود با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به تذکرهای کارشناسان راهنمایی و رانندگی روزهایی بدون حادثه را تجربه نمایند و شاهد کاهش حوادث دلخراش و داغدار شدن خانواده ها در شهر تهران باشیم.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: