جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 14 بهمن 1397     
قیمت تخم‌مرغ کاهش یافت

خبرگزاری ایلنا: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: جوجه‌ریزی در بین مرغداران بسیار کاهش پیدا کرده و قیمت آن هم بسیار کاهش یافته است. مرغی که بعد از 90 هفته باید به کشتارگاه فرستاده می‌شد بعد از 130 هفته هنوز در مرغداری است و تخم می‌گذارد.
 
ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران  در خصوص وضعیت تخم‌مرغ و قیمت این محصول در بازار اظهار کرد: میانگین قیمت تخم‌مرغ در کشور هر کیلو 6500 تا 6600 تومان است که نسبت به دوماه قبل حدود 2 هزار تومان کاهش داشته اما در این چند هفته قیمت آن ثابت مانده است.
 
وی افزود: هر شانه تخم‌مرغ دو کیلوگرمی هم در عمده فروشی‌ها حدود 13 هزار تا 14 هزار تومان است که در خرده‌فروشی‌ها تا 15 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.
 
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار در رابطه با میزان تولید تخم‌مرغ در کشور خاطرنشان کرد: میزان تولید تخم‌مرغ در کشور به نسبت ماه‌های قبل بسیار بهتر شده اما همچنان مشکل نهاد‌های دامی و انتقال این نهاده‌ها به مرغداری‌ها را داریم که قیمت آن هم بسیار افزایش یافته است.
 
وی افزود: نهاده‌ها به دو دسته اسمی و رسمی تقسیم شده‌اند که نهاده اسمی ذرت 1250 تومان اعلام می‌شود اما تا حدود 1580 تومان و بیشتر هم خرید و فروش می‌شود و سویا 2200 اعلام می‌شود اما تا 3700 تومان هم در بازار فروخته شده است و هیچ نظارتی بر آن وجود ندارد.
 
نبی‌پور عنوان کرد: جوجه‌ریزی در بین مرغداران بسیار کاهش پیدا کرده و قیمت آن هم بسیار کاهش یافته است. مرغی که بعد از 90 هفته باید به کشتارگاه فرستاده می‌شد بعد از 130 هفته هنوز در مرغداری است و تخم می‌گذارد.
 
وی تاکید کرد: ما به دنبال صدقه از دولت نیستیم و تنها خواهان صادرات تخم مرغ از کشور هستیم تا این محصول بر روی دست مرغداران نماند. سازمان پشتیبانی امور دام با برخی مرغداران قرارداد بسته تا تخم مرغ را از آنها بخرد و با قیمت 13 هزار و 800 تومان در بازار بفروشد اما احتیاجی به این کار نیست و ما ظرفیت و میزان تولید بالایی داریم و به راحتی می‌توانیم بازار را اشباع کنیم.
 
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار عنوان کرد: با شرایطی که سال قبل برای مرغداری‌ها پیش آمد و آنفولانزا تولید را با مشکل مواجه کرد، وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد تا مرغ‌ها تا 130 هفته هم در مرغداری‌ها بمانند و بعضا تا 160 هفته هم مرغ را نگهداری کردیم امادر حال حاضر در مرغداری‌ها مرغ سه ساله هم داریم که دیگر توان تخم‌گذاری ندارد اما به خاطر ریسک جوجه‌ریزی هنوز به کشتارگاه فرستاده نشده است.
 
طبق گزارش میدانی خبرنگار اقتصادی ایلنا، قیمت تخم‌مرغ در خرده فروشی‌ها، هر شانه تخم مرغ دو کیلویی 18 هزار و 500 تومان و قیمت خرید خرده‌فروشان هم هر شانه 17 هزار تومان است. قیمت هر دانه تخم‌مرغ هم 700 تومان اعلام شد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: