جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 9 بهمن 1397     
کاهش ۶۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار

 باشگاه خبرنگاران: عظیم حجت عضو اتحادیه مرغداران گوشتی از کاهش ۶۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به اوایل هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۶۰۰ تا ۹ هزار و ۷۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده‌فروشی‌های سطح شهر از ۱۳ هزار تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است.

 
وی از دو نرخی بودن نرخ مرغ در بازار خبر داد و افزود: بر اساس برنامه پیشنهادی پشتیبانی امور دام، هر کیلو مرغ با نرخ مصوب تنظیم بازار در استان‌ها از ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان از سوی مرغداران عرضه می‌شود و در مقابل نهاده مورد نیاز با نرخ مصوب در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.
 
حجت ادامه داد: با توجه به روند جوجه‌ریزی و افزایش تولید در هفته‌های آتی پیش‌بینی می‌شود که در ایام پایانی سال قیمت مرغ نوسان چندانی در بازار نداشته باشد.
 
عضو اتحادیه مرغداران گوشتی نرخ مصوب هر کیلو ذرت را یک هزار و ۲۵۰ و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در بازار آزاد هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۵۰۰ تا یک هزار و ۷۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۳۰۰ تا ۳ هزار و ۷۰۰ تومان به مرغداران عرضه می‌شود که این امر بر افزایش قیمت تمام شده محصول تاثیر بسزایی دارد.
 
وی با انتقاد از گران فروشی مرغ در برخی خرده فروشی‌ها گفت: از مسئولان ذی‌ربط انتظار می‌رود با اعمال نظارت‌های بیشتر در سطح بازار از گران فروشی جلوگیری کنند.
 
حجت در پایان تصریح کرد: با توجه به کاهش نرخ مرغ در سطح بازار برخی خرده‌فروشی‌ها این موضوع را رعایت می‌کنند و حتی به سبب فروش بیشتر سود کمتری را لحاظ می‌کند و در مقابل برخی فروشگاه‌ها به سبب افزایش هزینه‌ها، با لحاظ سود قانونی اقدام به فروش محصول می‌کنند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: